שתף קטע נבחר

משאל ynet: אולמרט מעודד, לנדאו לא מודאג

בסביבת ראש הממשלה הביעו שביעות רצון גדולה מתוצאות משאל ההתנתקות של ynet, שהעניק רוב לתוכנית ההתנתקות. יועצו של ראש הממשלה: "התוצאות מלמדות שאצל מצביעי הליכוד השכל מנצח את הרגש". במחנה המתנגדים מזכירים ש"גם שמעון פרס תמיד הוביל בסקרים", והשר לנדאו לא מאבד את האמונה וקובע: "לעיתים הסקרים משקפים משאלת לב של כולנו, ולא מציאות"

במחנה שרון מעודדים מתוצאות משאל גולשי ynet שהעניק רוב לתוכנית ההתנתקות, ימים ספורים לקראת ההכרעה - ביום ראשון. אייל ארד, יועצו של ראש הממשלה, אמר הלילה (יום ה') בתגובה: "התוצאות מלמדות שאצל מצביעי הליכוד השכל מנצח את הרגש. המצביעים מבינים שהליכוד היא מפלגה שרוצה להתקדם ולא לעמוד במקום ולומר 'לא' לכל יוזמה. הלוואי שזאת תהיה התוצאה גם במשאל המתפקדים".

 

במשאל, בו השתתפו כ-37 אלף מצביעים נרשם רוב מכריע בעד תוכנית הנסיגה החד צדדית. רוב קטן יותר, אך מוצק, נרשם בין המצביעים שהגדירו את עצמם כבוחרי הליכוד.

 

 

אולמרט: מעודד

 

ממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, המוביל את מטה התומכים בהתנתקות בליכוד, אמר כי הוא מעודד מהתוצאות. עם זאת, הדגיש אולמרט: "חייבים לזכור שלא מדובר כאן במדגם מייצג, כי אם במשאל שיכול להיות מוטה בצורה משמעותית. יחד עם זאת, אני משוכנע שברגע המכריע מתפקדי הליכוד יתפקחו מהדמגוגיה של אלה שמציעים להם טרור נצחי, וייתנו סיכוי לשינוי ותקווה".

 

עוד אמר אולמרט כי הוא מאמין שלתוצאות המשאל לא תהיה השפעה מכרעת על מתפקדי הליכוד. "הנתונים האלה לא ישפיעו לא לטובה ולא לרעה", אמר אולמרט. "אנשים יצביעו לפי דעתם, ולא לפי סקרים".

 

אולמרט הסביר כי הצמצום שנראה בסקרים האחרונים בפער שבין תומכי ההתנתקות למתנגדים לה נובע מהקמפיין של אנשי יש"ע. "אני חושב שהצמצום הוא תוצאה של קמפיין אגרסיבי ורגשי שמנהלים המתנחלים", ציין. לדבריו, "אני לא יכול להגיד שזה לא חודר ללבבות מסויימים, אבל לפי דעתי זה עשוי לא להספיק על מנת לשכנע את ציבור המתפקדים כולו".

 

באשר לעובדה כי קיים פער במשאל ynet בין התוצאות הכלליות לבין התוצאות שהתקבלו בקרב מצביעי הליכוד, אמר אולמרט כי "ההפרש בין הציבור למתפקדים הוא הפרש סביר".

 

לנדאו: לא מודאג

 

"הסקרים לא מדאיגים אותי כי שמעון פרס תמיד הוביל בסקרים. יחד עם זאת לעיתים אני חושב שהם משקפים איזה משאלת לב של כולנו ולא מציאות", כך אמר השר עוזי לנדאו בעקבות תוצאות משאל גולשי ynet.

 

לדברי השר, "מרגע פתיחת המאבק על ההתנתקות, ידענו שהמשימה הניצבת בפנינו היא להביא לידיעת כל אחד מהמתפקדים על מה בעצם מדובר. מהי כל ההתנתקות הזו. כשיצאנו לדרך, הפרשנים צחקו ואיש לא ראה את מחנה המתנגדים קורם עור וגידים. היום ברור לכולם שאין אפשרות לכנות את המספר ההולך וגדל של המצטרפים למחנה בכינויים שנועדו לעשות רצח אופי לציבור של חברי הליכוד שאומרים בדיוק את מה שראש הממשלה אמר רק לפני חצי שנה".

 

על פי לנדאו, "ככל שאנחנו מתרחקים מחגיגת 'המכתב' מתבררות העובדות כפי שניסח אותם פאוול עוד בטרם נחת ראש הממשלה בארץ: אין הכרה בגושי התנחלויות, אין שלילה של זכות השיבה, הכל פתוח למשא ומתן.

 

"הזמן, אם כן, הוא גורם בעל חשיבות מכריעה. לא בכדי נקבע מועד ההצבעה באופן שאינו מותיר יותר מ–10 ימים בפועל כדי להאיר את הציבור בעובדות. לשמחתי, המתנדבים במחנה רבים והם עושים לילות כימים בכדי להדביק את הפער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
נצחון השכל. ארד
צילום: צביקה טישלר
צילום: אלכס קולומויסקי
מעודד. אולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים