שתף קטע נבחר

סקר "דחף": 47% נגד ההתנתקות; 40.5% בעד

כוונת ראש הממשלה להפוך את המשאל להצבעת אמון אישית כמעט שאינה משפיעה על ההצבעה. סקר "ידיעות אחרונות" מגלה שהפער לטובת המתנגדים גדול ויציב. חלה עלייה קטנה של 1.5% בשיעור התומכים בתוכנית. שרון ממשיך בשיחות טלפון מרתוניות ובראיונות לכלי-התקשורת. בלשכתו הלחץ גובר

פער יציב לטובת מתנגדי ההתנתקות: סקר שביצע מכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח, ומתפרסם הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות", מגלה שהפער שצברו מתנגדי תוכנית ההתנתקות נותר יציב. יחס הכוחות בליכוד עומד על 47% מתנגדים ו-40.5% תומכים.

 

בסקר שנערך אמש בקרב 804 נשאלים חלה עלייה קטנה של 1.5% בשיעור התומכים בתוכנית ההתנתקות, לעומת הסקר הקודם שנערך שלשום. בסקר הקודם תמכו בתוכנית 39% מהמתפקדים, וכעת תומכים 40.5%.  בקרב המתנגדים אין שינוי. שיעור המתלבטים עומד על 12.5%, לעומת 14% בסקר הקודם.

 

בסקר שערך מכון "דחף" ערב פסגת וושינגטון היה שרון בשיאו, עם 54% בעד תוכנית ההתנתקות, ורק 32% נגדה. לפני שמונה ימים עוד נשמר הפער לטובת תומכי התוכנית, אך בשבוע האחרון חל מהפך בסקרים, ועלה כוחם של המתנגדים.   

 

 

גם סקר "הארץ" שהתפרסם אמש הצביע על פער של 7% לטובת המתנגדים. סקר "גלובס" מצביע על קרב שקול יותר - 46% אמרו כי יצביעו נגד, לעומת 45% שיצביעו בעד ו-9% מתלבטים.

 

על פי הסקר שערכה חברת "דיאלוג" ל"הארץ" - 43% מהמתפקדים יצביעו נגד התנתקות. 36% יצביעו בעד ו-14% מתלבטים. מהסקר עולה עוד כי בקרב ה"בטוחים שיצביעו" ואלה ש"נוטים להצביע" ביחד - 46% מתכוונים להצביע נגד התוכנית, 38% בעד וכ-10% מתלבטים.

 

עוד עולה מהסקר כי כוונת ראש הממשלה, אריאל שרון, להפוך את ההצבעה במשאל להצבעת אמון אישית בו כמעט ואינה משפיעה על ההצבעה. 42% מהנשאלים השיבו כי יצביעו נגד ההתנתקות גם אם שרון יהפוך את ההצבעה להצבעת אמון ו-36% השיבו כי יצביעו בעד התוכנית. רק 8% אמרו כי במצב כזה ישנו את אופן הצבעתם.

  

הלחץ בלשכת שרון

 

"אני אנצח במשאל. אני לא רוצה לחשוב לרגע מה יקרה אם לא". כך אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, בראיונות שהעניק לתחנות הרדיו. במהלך היום יעניק שרון ראיונות נוספים, הפעם לערוצי הטלוויזיה, כולל לערוץ "ישראל פלוס" המשדר ברוסית. במקביל, הוא ממשיך במרתון שיחות טלפון עם פעילים וראשי סניפים. 

 

יועצי שרון מבהירים כי מדובר בהצבעת אמון בו: "ביום שני הקרוב, או שנפתח בקבוקים - או שראש הממשלה יצטרך לקבל החלטות קשות. ישנן הרבה אפשרויות. גם התפטרות היא אפשרות ריאלית". בסביבת ראש הממשלה אומרים, ברומזם על השרים המדירים רגליהם מן הקמפיין, כי הוא "עובד על זה לגמרי לבד".

 

לאור הסקרים המדאיגים, כינס אתמול ראש הממשלה את יועציו הקרובים להתייעצות דחופה, כדי לבחון דרכי פעולה לימים הקרובים. בלשכת שרון מאמינים כי "בליכוד הולכים עם האנדר-דוג", כך שאולי הסקרים דווקא יביאו שוב להיפוך המגמה.

 

במהלך הפגישה הורה שרון ליועציו להחריף את המסרים בנוגע להשלכות שיהיו לדחיית תוכניתו במשאל המתפקדים. יועצי שרון אמרו כי "המשמעויות של דחיית התוכנית יהיו כבדות מאוד, ויחרגו אף מעבר לנושא הפוליטי. יהיו לכך השפעות בתחום הכלכלי, ובהכנסת ישראל לבידוד בינלאומי". 


פורסם לראשונה 29/04/2004 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
שרון בקרב מאסף
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
צילום: תומריקו
קלפיות המשאל
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
ההערכות בליכוד
צילום: תומריקו
מומלצים