שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הלאה האנושות
  האתר של תלמ"ה, התנועה להיכחדות מרצון של האנושות, מאיץ בנו להפסיק ולהתרבות למען הצלת כדור ארץ. מסמך אנושי מזעזע

  תלמ"ה, בניגוד למה שהורגלנו לחשוב, אינו רק שמה של יצרנית מזון ותיקה, אלא ראשי תיבות של "התנועה להיכחדות מרצון של האנושות". כפי שניתן לצפות מאתר בעל מטרות כה מורבידיות, לא תמצאו בו הרבה תמונות, גרפיקה או צבעים בכלל.

   

  אתר האינטרנט של התנועה העולמית זמין בכ-11 שפות וכולל כמעט אך ורק טקסט, שחלקו מתורגם גם לעברית, אך האופטימיות הנשפכת ממנו ברורה גם באנגלית.

  הנה, למשל, הסבר מתנצל ותוכחני על מהות התנועה:  

   

  "אנחנו לא איזו קבוצה של מיזנטרופים אנטי-סוציאלים שמתענגים כשאסונות פוקדים אנשים. אין דבר רחוק יותר מהאמת...לא נתחיל ללהג על כמה שהגזע האנושי הפך לפרזיט חמדני ולא מוסרי על פני כדור הארץ הבריא-לשעבר...בכל פעם שאחד מאיתנו מחליט שלא להוסיף עוד אחד למיליונים הקיימים הרובצים על פני הכדור ההרוס הזה, קרן אור נוספת חודרת מבעד לאפילה. נצטרך את עזרת כ-ו-ל-ם".

   

  "מי ייתן ונחיה עד לשיבה טובה ואז נמות" הוא המוטו שמבקשים ההוגים להעביר לנו, והם מציינים גם כי "העברה הדרגתית של הגזע האנושי מן העולם על ידי הפסקת ההתרבות תאפשר לביוספירה של כדור הארץ להבריא...התנאים הצפופים והמחסור במשאבים ישתפרו כשנהיה צפופים פחות".

    

  מאמרים ותשובות לשאלות נפוצות

   

  הרעיונות של התנועה מגובים במאמרים ממיטב עיתוני העולם, ברשימת FAQ מבוארת שתענה למתעניינים על השאלות "מדוע לא להעביר אוכלוסיה עודפת לקולוניות בכוכבים אחרים?", "האם להיטלר לא היה אותו רעיון?" ו"איך אני מודד את עומק האקולוגיה שלי?". יש לציין, כי למעט כמה עמודים, מרבית האתר כתוב אנגלית, כאשר זמינות כאמור גם מגוון שפות אחרות, ביניהן צרפתית, איטלקית, פורטוגזית, הולנדית, גרמנית ועוד.

   

  בסיכומו של דבר, האתר בוודאי יקרוץ לאי אלו מכם שחשים שהאינטרנט יכול היה להיות מהר הרבה יותר בלי שכנים שמעמיסים על הרשת או למי מכם שבאמת ובתמים מאמין כי לכדור הארץ ייטב בלעדינו, בני האדם. לכל השאר, מובטחת הנאה רבה המגיעה מקריאה של טקסטים תמימים ונוקבים כאחד.

   

  ואפרופו עברית, מתרגמי האתר טרחו להוסיף התנצלות קטנה בתחתית העמוד הראשי: "מטעמי נוחיות, נעשה שימוש בלשון זכר באתר (מלבד מקרים בהם מדובר בהריון שלך, שם הנחנו שאפשר להשתמש בלשון נקבה)". מעולם יצא לנו לקרוא התנצלות תחבירית כנה יותר. (רוני שני)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים