שתף קטע נבחר

תעריפי הקישוריות בסלולרי יירדו ב-66%

שר התקשורת אימץ את ההמלצות של חברת אנליסיס. תוך שנה וחצי נשלם 15 אגורות לדקה על קישור בין רשתות הסלולר במקום 45 אגורות כיום, ועל הודעת sms בין רשתות נשלם סכום משלים של אגורה אחת במקום 28.5 אגורות כיום

בשורה ללקוחות הסלולר: החשבונות שלכם יוזלו משמעותית בשנה וחצי הקרובות. זאת, לאחר שמשרד התקשורת אימץ את הדו"ח של חברת הייעוץ אנליסיס שבדקה את תעריפי הקישוריות (שיחה בין רשתות).

 

על פי ההמלצות, יש להוריד את תעריפי הקישוריות של מפעילי הסלולר בתוך כשנה וחצי בשני שלבים: התעריף הנוכחי של 45 אג' יופחת ל-27 אג' בינואר 2005, ובינואר 2006 יופחת ל- 15 אג' לדקה. עוד המליצה החברה להפחית בשני שלבים את תעריף הקישוריות של הודעת SMS, מתעריף של 28.5 אג' היום ל- 5.8 אג' בינואר 2005, ולאגורה אחת בלבד בינואר 2006.

 

בנוסף, קיבל שר התקשורת, אהוד אולמרט, המלצה מטעם הצוות המקצועי במשרד התקשורת, לשנות את יחידות הזמן לגבייה עבור שיחות מהמצב הנוכחי בו משך כל שיחה מעוגל כלפי מעלה ליחידות של 12 שניות, ליחידות זמן בנות שנייה אחת. לאחר השינוי המוצע, התשלום עבור השיחות יעשה לפי מספר השניות בפועל, כנהוג ברשת בזק ובשיחות לחו"ל.

 

אולמרט פנה היום לארבע חברות הסלולר, במכתב, בו ציין כי בכוונתו לאמץ את המלצות חברת אנליסיס והצוות המקצועי. פנייה זו של השר נעשית במסגרת הליך שימוע של תיקון תקנות קישור הגומלין.

 

לחברות הסלולר יתאפשר זמן של 30 יום להגיב על השינויים המוצעים בתקנות וברשיונות.

 

פרטנר: נתנגד בתוקף

 

דן אלדר, סמנכ"ל חברת פרטנר אמר בתגובה,  כי "משרד התקשורת הזמין את החברה להליך של שימוע ולהציג את התייחסותה עד ליום 29 באוגוסט 2004. כך בדעתה של החברה לנהוג". הוא הוסיף, כי "החברה דוחה את ההצעות האלה ותתנגד בתוקף לאימוצן. מכל מקום במועד זה אין ביכולתה של החברה לצפות את תוצאת הליך השימוע."

 

מפלאפון נמסר בתגובה, כי "הדו"ח שהוגש מציין שמחיר התקשורת הסלולרית בישראל לרבות הקישוריות נמוכים מאלו הנהוגים במערב אירופה למשל.

 

"הדו"ח מציין, כי נמצא כי מחירים אלו גבוהים מאלו הנהוגים במדינות העולם השלישי כגון מלזיה הודו. האם מצפה משרד התקשרות שרמת השירות, היקף ההשקעה בתשתיות תקשורת מתקדמות והמגוון העשיר של מוצרי התקשורת בישראל ידמו לאלו שבעולם השלישי?

 

"בנוסף, מציין הדו"ח, את רמת היעילות הגבוהה הקיימת בחברות הסלולר אשר מאפשרת להם להוזיל מחירים, להשקיע ולהרחיב את סל שירותיהן בהתמדה.

 

"כותבי הדו"ח מודים, ששינוים אקסוגניים כמו השפעות רגולטוריות על תעריפי הקישוריות המתרחשים במועד אחד, יביאו לתהליך של התאמת מחירים ולהתכנסות לשיווי משקל חדש ברמות תעריפים גבוהות יותר. מכאן, שהמסקנה והאמירה, שביטא שר התקשורת לפיה הפחתה של תעריפי הקישוריות תוביל להפחתה בתעריפי הסלולר לא תעמוד במבחן המציאות.

 

"נלמד את המלצות משרד התקשורת ונעביר את עמדתנו בשבועות הקרובים. אנו מאמינים כי לאחר ששר התקשורת ילמד את הנתונים במלואם הוא יגבש עמדה שונה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
סלולר. נשלם פחות
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים