שתף קטע נבחר

חברות הסלולר חוששות מפיטורי מאות עובדים

בדיונים פנימיים מעריכים בכירים ב-3 חברות הסלולר כי הפיטורים יידרשו כדי לאזן את הפגיעה הצפויה בהכנסות מהפחתת מחירי הקישוריות

הפחתת תעריפי דמי הקישוריות עלולה להביא לפיטורים נרחבים בחברות הסלולר פלאפון, סלקום ופרטנר.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בדיונים פנימיים מעריכים בכירים ב-3 החברות כי ההחלטה של שר התקשורת, אהוד אולמרט, להפחית את דמי הקישוריות תביא לפיטורי מאות עובדים בחברות.

 

בסלקום, פרטנר ופלאפון מועסקים כיום כ-12 אלף עובדים. כ-20 אלף עובדים נוספים מועסקים כספקים חיצוניים של החברות.

 

בכיר בחברות הסלולר אמר ל"ידיעות אחרונות": "צעד של פיטורים יישקל אם לא יהיה שינוי בהחלטת המשרד. בעלי המניות של חברות הסלולר לא יסכימו לראות פגיעה כזו בהכנסות".

 

לפני שבוע הודיע אולמרט על הפחתה משמעותית בדמי הקישוריות המשולמים על-ידי הצרכנים עבור שיחה בין שתי רשתות. כיום עומד תעריף קישור הגומלין עבור דקת זמן אוויר על 45 אגורות ללא מעמ. לפי החלטת השר, תעריף זה יירד ל-15 אגורות ללא מעמ מינואר 2006. בנוסף, הוחלט כי תעריף קישור הגומלין להודעת SMS מרשת לרשת יופחת מ-28.5 אגורות כיום לאגורה אחת בינואר 2006.

 

הפחתת דמי הקישוריות, המתבססת על חוות-דעת שהוכנה על-ידי חברת אנליסיס, תביא לאובדן הכנסות של למעלה מ-2.6 מיליארד שקל בשנה עבור חברות הסלולר יחד. סכום זה מהווה כ-20% מהיקף ההכנסות שלהן כיום. בחברות מתנגדים להחלטה וב-29 באוגוסט צפוי אולמרט להיפגש עם ראשי חברות הסלולר ולשמוע את טיעוניהן. חברות הסלולר יציגו בפני משרד התקשורת מקבילות מהעולם בכל הקשור לתעריפים אלה וישטחו בפניו הצעות חלופיות.

 

חברות הסלולר הודיעו בעקבות ההחלטה כי יעלו את מחירי השיחות והשירותים. עם-זאת, לחברות הסכמים ארוכי-טווח של כ-3 שנים עם לקוחות עיסקיים, מה שלא מאפשר העלאת מחירים גורפת. בנוסף, יש הסכמים עם לקוחות פרטיים שגם עימם שיעור העלאת המחירים קבוע בחוזה.

 

דובר פרטנר מסר בתגובה: "החברה מכינה בימים אלה את תשובתה לשימוע שיתקיים במשרד התקשורת. במקביל, בוחנת החברה את כל מערך השירותים והתעריפים מחד ואת מבנה העלויות מאידך".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
חברות הסלולר חוששות מפיטורי עובדים
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים