שתף קטע נבחר

פורום ה-CFO עתר לבג"ץ נגד גביית מס הבולים

טוען: משמעות גביית מס הבולים שהתקבל בהליך שאינו תקין, היא גביית מס נוספת מהחברות במשק, מס בגובה מאות מיליוני שקלים בשנה

פורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות הגדולות במשק, עתר היום (ג') לבג"ץ נגד החלטת אגף המסים לאכוף את גביית מס הבולים.

 

לטענת פורום ה-CFO, משמעות גביית מס הבולים שהתקבל בהליך שאינו תקין, היא גביית מס נוספת מהחברות במשק, מס בגובה מאות מיליוני שקלים בשנה.

 

הפורום, באמצעות משרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', טוען כי התיקון שהתקבל בחוק מס בולים לפני כשנה במסגרת חקיקת חוק ההסדרים, הוצג בשעתו כתיקון "לא מהותי". מאידך, ממכתבי הדרישה שנשלחו לאחרונה על ידי מנהל מס בולים, מתברר שמדובר למעשה בתיקון מהפכני המשנה באופן מוחלט את אופיו של המס.

 

עוד נטען, כי עד לתיקון, ולגבי מרבית המסמכים, היה המס בעל אופי של "אגרה", במובן זה שתשלומו הקנה תוקף ראייתי למסמך, כאשר לא היה ניתן להגיש מסמך שלא בויל לבית המשפט. בעקבות התיקון, מדובר למעשה במס לכל דבר ועניין, שמי שלא משלמו במועד נחשב ב"סרבן מס" על כל המשתמע מכך.

 

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO, כל הנסיונות להגיע להבנה עם שלטונות המס ולפיה לא יגבה מס הבולים מבלי שהחברות ידעו על כך מראש ויערכו לכך, עלו בתוהו.

 

"לצערנו", אומרת קינן, "שלטונות המס נחושים בדעתם להעמיק את גביית המסים מהחברות, בכל האמצעים. דווקא בתקופה בה שר האוצר מודיע כי יפחית את נטל המס על החברות, במטרה לעודד את הצמיחה במשק, הזרוע הביצועית של המשרד נוקטת במדיניות הפוכה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים