שתף קטע נבחר

גל של פריצות לאתרים פלסטינים

ישראלים פרצו לאתר של איגוד השידור הלבנוני בעקבות מספר פריצות לאתרים פלסטינים בימים האחרונים

אתר האינטרנט של איגוד השידור הלבנוני (www.lbci.com.lb) נפרץ הערב (שבת) על ידי פורצי אתרים ישראלים המכנים עצמם "גולדשלגר ונוטקוק". הפורצים שרבטו את כינוייהם בכל רחבי האתר. "גולדשלגר ונוטקוק" מסרו כי העילה לפריצה הייתה ירי הקסאמים בשדרות, על אף שמדובר באתר לבנוני.

 

בימים האחרונים נרשם גל של פריצות לאתרים פלסטינים, להן אחראי האקר המכנה עצמו ICshadow2 , שאף הקים אתר בו הוא מתעד את הפריצות. הפורץ הפנה את הפונים לאתרים הפרוצים לאתרו, בו מופיעה ההודעה "אתר זה נפרץ בגלל המשך ירי טילי הקסאם, שהרגו שני תינוקות ישראלים" לצד דגלי ישראל וארה"ב וברקע נשמעת "התקווה".

 

הפורץ מזמין את הגולשים לבקר באתרי הסברה ישראלים ופירסם גם את תמונתה של טלי חטואל וארבע בנותיה, שנרצחו במחסום כיסופים בחודש מאי, השנה.

 

רוב אתרי החדשות הפלסטינים שנפרצו זניחים למדי, מלבד "מרכז המדיה הפלסטינית" (www.palestine-pmc.com). "האקרים ישראלים הצליחו לסגור את האתר ביום ד', בין אתרי חדשות פלסטינים נוספים מאז ה-23 בספטמבר, 2004", נכתב בהודעה באתר, "אנו מגנים את ההתקפה הישראלית על חופש הביטוי והעיתונות, בזמן בו כוחות הכיבוש הישראלים הסלימו את פעולותיהם הצבאיות...אנו מתנצלים על אי הנוחות".

 

יש לציין, כי על אף שאתרים ישראלים ופלסטינים נפרצים ללא הרף בשנים האחרונות, על בסיס שבועי, תקופות של הסלמה, כמו פרוץ האינתיפאדה השנייה, מלחמת ארה"ב בעיראק ופיגועים קשים לוו בגידול במספר התקיפות ההדדיות. עם פרוץ האינתיפאדה השנייה, ישראלים רבים ניסו לפרוץ לאתרים ערביים ופלסטיניים והתגובה של הצד השני לא איחרה לבוא. במרץ, 2001, גולשים פרצו לאתר האינטרנט של ארגון החמאס והפנו את הגולשים אליו לאתר סקס. בניגוד לימים ההם, בניסיונות הפריצה של אתרים ערבים ופלסטינים מעורבים כיום מספר קטן יחסית של גולשים והאתרים הנפרצים בשני הצדדים הם לרוב אתרים קטנים, שלא הקפידו על אבטחת מידע נאותה.

 

הדיווח הראשוני התקבל בדואר האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים