שתף קטע נבחר

גם ציפי לבני פסלה את עצמה מהליך הפרטת דיסקונט

לפיד ונתניהו פרשו מהתפקיד הסיבה של לבני: חוסר זמן השרים המועמדים: שטרית או נווה

 

השרה ציפי לבני הודיעה אתמול במפתיע כי לא תוכל לשמש השרה האחראית על הפרטת בנק דיסקונט בנימוק של חוסר זמן. לבני מכהנת כשרת הבינוי והשיכון וכשרת הקליטה במקביל, ולדבריה עליה לבצע בחודשים הקרובים פרויקטים מרחיקי לכת במשרדים אלה. לבני הודיעה על סירובה לשמש בתפקיד ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולמשנה ליועץ המשפטי, דווידה לחמן-מסר.

 

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", בשבוע שעבר פנה שר המשפטים יוסף לפיד ללבני והציע לה להחליפו בתפקיד השר האחראי על הפרטת דיסקונט. זאת על רקע מעורבותה בעבר בכל תהליכי ההפרטה בארץ, במסגרת תפקידה כמנכ"לית רשות החברות הממשלתיות.

 

חודשיים לאחר שקיבל את האחריות על הפרטת הבנק הודיע לפיד הודיע על פרישתו מהתפקיד בשל חשש לניגוד עניינים. שר האוצר, בנימין נתניהו, ששימש כאחראי על הפרטת דיסקונט לפני לפיד, ביקש גם הוא להשתחרר ממנו בשל חשש לניגוד עניינים. באותה עת ביקש גם החשב הכללי באוצר, ד"ר ירון זליכה, להשתחרר מהאחריות לנושא - ומאותה סיבה.

 

גורם באוצר אמר אתמול כי עוד מעט לא יישארו שרים שיוכלו להיות אחראים על ההפרטה החשובה הזו. כעת נראה כי השר הממונה על הפרטת דיסקונט יהיה שר התחבורה, מאיר שטרית, או שר הבריאות, דני נווה. ההצעה למנות שר מחליף ללפיד תובא ככל הנראה לאישור הממשלה כבר ביום ראשון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ציפי ליבני
צילום: גבי מנשה
מומלצים