שתף קטע נבחר

אגיס תתמזג לתוך פריגו לפי שווי של 780 מיליון דולר

העיסקה תתבצע במניות ובמזומן לפי שווי הגבוה ב-10% משוויה של אגיס בבורסה פריגו נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר

עיסקת המיזוג של אגיס לחברה בינלאומית קרובה לסיכום. על-פי הערכות גורמים בשוק ההון, צפויה אגיס להתמזג לתוך פריגו לפי שווי של כ-780 מיליון דולר, כ-10% מעל שוויה הבורסאי.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות" ביום חמישי האחרון, המיזוג אמור להיעשות באמצעות הקצאת מניות לבעלי מניות אגיס.

 

מניית אגיס עלתה אתמול בצורה מינורית יחסית לעליות החדות בבורסה, בשיעור של 0.83% בלבד. עם זאת, מתחילת החודש עלתה המניה בכ-12% על רקע הידיעות על מיזוג עתידי.

 

פריגו מייצרת תרופות ללא מרשם ומוצרי טבע הנמכרים כמותג פרטי ברשתות קמעונאיות בארה"ב. החברה, המעסיקה כ-2,700 עובדים, מייצרת גם תרופות ללא מרשם ומוצרי טבע בבריטניה ובמקסיקו. ב-12 החודשים האחרונים, עד יוני 2004, רשמה פריגו מכירות של 898 מיליון דולר ורווח נקי של 80 מיליון דולר. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר.

 

אגיס סיימה את המחצית הראשונה של 2004 עם מכירות של 902 מיליון שקל ורווח נקי של 16.7 מיליון שקל, עלייה של 8.4% במכירות וצניחה של 73% ברווח לעומת הרבעון המקביל בשל הוצאות חד-פעמיות.

 

לפני כחצי שנה ניהל מורי ארקין, בעל השליטה באגיס, מו"מ למכירתה לענקית התרופות אייווקס. ביום שישי פרסמה החברה האמריקנית הודעה מיוחדת ובה הכחישה את קיומו מו"מ מחודש לרכישת אגיס. זאת, בתגובה לידיעות שהופיעו בעיתונות הישראלית. המומ עם אייווקס נכשל בשל פערים במו"מ על צורת התשלום.

 

על רקע התחרות בענף התרופות הגנריות, ההערכות בשוק ההון הן כי תגבר המגמה של רכישות ומיזוגים, ונראה כי העיסקה למיזוגה של אגיס, משתלבת במגמה הזו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אגיס. מיזוג מעל לשווי בבורסה ב-10%
מומלצים