שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האם בייגל את בייגל עוזבת את ברקן?

  חברת החטיפים שוקלת להרחיב את מפעליה בערד, ולגייס 130 עובדים חדשים, במקום אלה שיפוטרו; משרד התמ"ת אישר במקביל סיוע ל-22 מיזמים חדשים: סטף ורטהיימר מרחיב שוב את מפעליו, בהשקעה של כ-20 מיליון דולר;

  מינהלת מרכז ההשקעות במרשרד התעשייה והמסחר אישרה 22 תוכניות השקעה חדשות בהיקף השקעה כולל של

  כ-63 מיליון דולר.

   

  חברת המזון בייגל את בייגל מזון שוקלת להרחיב את מפעלה בערד לייצור מוצרי מאפה, בהשקעה של כ-1.8 מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול

  החלופי, במידה שהתוכנית תצא לפועל. המפעל יעסיק כ-130 עובדים חדשים. בתמ"ת טוענים כי בכוונת החברה לסגור את מפעלה בברקן שבשומרון, ולפטר את 130 עובדיו, לאחר שתושלם הרחבת המפעל בערד.

   

  ואולם, גורמים בחברה הסבירו ל-ynet, כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית של דירקטוריון בייגל את בייגל בעניין, וכי העברת המפעל לערד היא חלופה אחת מבין כמה. במידה ותתקבל החלטה על העברת המפעל מדובר במהלך שייקח למעלה משנה.

   

  מנכ"ל בייגל את בייגל, אילן רון, מוסר בתגובה: "אם תתקבל החלטה על העברת החברה מברקן, היא תתקבל משיקולים עסקיים בלבד ואין לה רקע פוליטי".

   

  חברת ישקר, בשליטת איש העסקים סטף ורטהיימר, תרחיב את מפעלה בתפן לייצור כלי חיתוך לתעשייה בהיקף של כ-19.98 מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי. בקשת הסיוע של ישקר לא אושרה בשלב הראשון, אך אושרה כעת עקב תוספת תקציב שקיבל מרכז ההשקעות.

   

  יצויין, שישקר נמצאת בימים אלה במאבק משפטי עם התמ"ת בבג"ץ, על רקע דרישתה לאשר לה סיוע של 100 מיליון דולר בהרחבות קודמות של המפעל, שלטענתה מגיע לה על פי חוק ההשקעות. בישקר מדגישים, כי ההשקעה האמורה אינה עונה על המגיע לישקר על פי חוק ההשקעות, ואינה עונה לתביעה שהגישה נגד התמ"ת בבג"ץ.

   

  בעקבות תוספת התקציב שקיבל, אישר התמ"ת את הסיוע גם ליצרנית המדפסות היולט–פקרד-אינדיגו (HP). החברה מרחיבה את מפעלה בקרית גת,  בהשקעה של כ-8.8 מיליון דולר, ואת מפעלה בנס-ציונה, בהשקעה של כחצי מיליון דולר.

   

  חברת לגין תרחיב את מפעלה ביגור בהשקעה של כ-1.8 מיליון דולר. גם ההשקעה הזאת אושרה בתמ"ת בדיעבד, הודות לתוספת התקציב.

   

  חברת שפע תעשיות פרוטאין תרחיב את מפעלה בערד לייצור דגני בוקר, בהשקעה של כ- 10.8 מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי. המפעל יעסיק 20 עובדים חדשים.

   

  חברת ג'נסייט תקים בקרית גת מפעל חדש לייצור ערכות לבדיקות דיאגנוסטיקה וגנטיקה בהשקעה של כ- 4.7 מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי. המפעל יעסיק כ-250 עובדים.

   

  חברת ר.מ. אריאל תקים במצפה רמון מפעל חדש לייצור לוחות אבן ושיש C.T.S, בהשקעה של כ- 5.6 מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי. המפעל יעסיק 50 עובדים.

   

  גם חברת ג'רוזלם גולד מרבל תקים מפעל חדש במצפה רמון מפעל לייצור אבן בהשקעה של כ-3.9 מיליון שקל. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי. המפעל יעסיק 40 עובדים.

   

  חברת גולד פיין תרחיב את מפעלה לייצור תכשיטים משובצים בתל אביב, בהשקעה של כ-90 אלף דולר, והמדינה תסייע לה במסלול החלופי; חברת שבלול תרחיב את מפעלה לייצור ועיצוב תכשיטי ושעונים בעפולה בהשקעה של כ-85 אלף דולר, והמדינה תסייע לה במסלול החלופי; חברת מיי ליידי תרחיב את מפעלה לתפירת שמלות כלה וערב בבאר-שבע בהשקעה של כ- 77 אלף דולר, והמדינה תסייע לה במסלול החלופי. המפעל יעסיק 20 עובדים.

   

  חברת סלע מערכות תקים במעלות-קורן מפעל לעיבוד שבבי בהשקעה של כמיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול המענקים.

   

  חברת היסנס תרחיב את מפעלה לייצור מכשיר אלקטרוני למעקב אחרי נשימת תינוק בראשון לציון, בהשקעה של

  כ- 60 אלף דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי.

   

  חברת אורגניקה פארם תקים בחמרה מפעל חדש לעיבוד תה אורגני בהשקעה של כ- 344 אלף דולר, והמדינה תסייע לה במסלול החלופי; חברת פרסאפיאנס תקים במגדל העמק מפעל חדש לייצור מוצרים ביופונקציונליים לתעשיית תוספי המזון בהשקעה של כ-77 אלף דולר, והמדינה תסייע במסלול החלופי; חברת סלטי משני תרחיב את מפעלה לסלטים בברור-חייל, בהשקעה של כ- 300 אלף דולר, ותשכור כ-70 עובדים חדשים.

   

  חברת שופע מפעלי מזון תקים בירושלים מפעל לייצור מוצרי מאפה ללא גלוטן וסוכר לחולי צליאק בהשקעה של כ-287 אלף דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי.

   

  חברת תבליני הדור ה-3 תרחיב את מפעלה באשקלון לייצור תבלינים, בהשקעה של כ- 90 אלף דולר, והמדינה תסייע לה במסלול החלופי; חברת זרעי ג'נסיס תרחיב את מפעלה לייצור זרעים אורגניים באשלים, בהשקעה של כ-1.45 מיליון דולר, והמדינה תסייע לה במסלול המענקים.

   

  חברת ד.יהלום תקים בערד מלונית בת 12 יחידות ארוח, בהשקעה של כחצי מיליון דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול המענקים.

   

  חברת לב-בר תקים בלהב מפעל לייצור מוצרי קוסמטיקה המבוססים על חלב נאקות בהשקעה של כ-69 אלף דולר. המדינה תסייע לחברה במסלול החלופי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בייגל את בייגל: מתנתקים מברקן לטובת ערד
  בעלי ישקר, סטף ואיתן ורטהיימר: דרשו 100 מיליון דולר, קיבלו 20
  מומלצים