שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד החינוך: מרדכי לא יוכל ללמד בשדרות

  שר הביטחון לשעבר, יצחק מרדכי, עבר בשבועות האחרונים להתגורר בעיר מוכת הקסאמים וביקש ללמד מורשת קרב וידיעת הארץ. שני מרצים בכירים העבירו מחאה למשרד החינוך שקבע: "העסקת אדם שהורשע בעבירות מין פסולה". ראש עיריית שדרות, אלי מויאל: החלטת המשרד מרתיחה את הדם. אעשה כל מאמץ להעסיק את מרדכי

  במשרד החינוך אסרו על שר הביטחון לשעבר, יצחק מרדכי, ללמד בתיכון בשדרות. הסיבה: הרשעתו בעבירות מין. כך מפרסם הבוקר (יום א') "ידיעות אחרונות".

   

  לפני שבועות אחדים נחשף ב-ynet כי השר לשעבר מרדכי עבר להתגורר בעיר מוכת הקסאמים. מרדכי הסביר כי הוא מבצע את המעבר מתוך הזדהות עם המצוקה הביטחונית של העיר ובכוונתו לסייע ככל שיוכל. בין השאר, ביקש להעביר שיעורים לתלמידי התיכון "גוטוירט" בעיר.

   

  אם הדבר היה יוצא לפועל, הרי שבית הספר יכול היה להתהדר בשני שרים לשעבר המלמדים בו - שר החינוך לשעבר יוסי שריד, המכין את תלמידי י"א וי"ב לבגרות באזרחות, ושר הביטחון לשעבר, שהתכוון להעביר שיעורי מורשת קרב וידיעת הארץ.

   

  מרדכי הספיק להיפגש עם מנהל בית הספר, רוני יוסף, שבירך על היוזמה. אלא שהמהלך נתקל בהתנגדות נחרצת של אנשי חינוך ומשרד החינוך עצמו.

   

  שני מרצים בכירים מאוניברסיטת בן גוריון פנו למשרד החינוך בעניין וביקשו למחות על היוזמה. כשנודע הדבר למנכ"לית המשרד, רונית תירוש, היא הורתה למנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים, לשלוח לעיריית שדרות מכתב המבהיר כי המשרד אוסר על העסקתו של מרדכי כמורה. במכתב נקבע: "הכוונה להעסיק בבית הספר אדם שהורשע בעבירות מין פסולה - והדבר מעוגן בחוק".

   

  שדרות: "זה מרתיח את הדם"

   

  הודעת משרד החינוך התקבלה במורת רוח בעיריית שדרות. בעירייה חזרו וטענו כי האיש תורם מכישוריו הביטחוניים ולכן גם עיסוקיו בתיכון הכללי בעיר יתמקדו בהכנה לצה"ל ובשיחות עם תלמידים בנושאי ביטחון.

   

  בעירייה מספרים כי מרדכי מתייצב במשרדי העירייה מדי בוקר ומסייע במגוון רחב של נושאים. כך, למשל, בימים אלה הוא פועל למימון פרוייקט "מחשב לכל ילד" בעיר ואף נמצא בקשר עם מחלקת הביטחון בעירייה.

   

  ראש העיר, אלי מויאל, טוען: "זה ממש חרם. זה נידוי. להגיד לשר ביטחון לשעבר, איש שתרם כל כך הרבה, שהוא לא יכול להיות מורה בישראל זה משפיל, וזה לא מגיע למרדכי. במיוחד בשל העובדה שהוא מגיע לשדרות ביוזמתו, ברוח התנדבות, מבקש לסייע בכל דבר. זה מרתיח את הדם. היום אכנס ישיבה בנושא כדי לבדוק אם החלטת משרד החינוך מחייבת. אעשה כל שניתן כדי להעסיק את מרדכי".

   

  לא ניתן היה להשיג את תגובתו של יצחק מרדכי לידיעה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  מרדכי. רצה ללמד
  צילום: חגי אהרון
  צילום: עמית שאבי
  תירוש. אסרה להעסיק את מרדכי
  צילום: עמית שאבי
  צילום: גבי מנשה
  מויאל. זה לא מגיע לו
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים