שתף קטע נבחר

קצינת ת"ש חיטטה בפרטים של רוני סופרסטאר

באגף כוח האדם גילו את ניסיון הפריצה לכרטיס הממוחשב של רוני דואני, לאחר שנחסמה גישתה של קצינת הת"ש שהקלידה את שם הכוכבת. הם דיווחו למפקדיה, וזו הועמדה לדין על עבירת ביטחון מידע והפרת צנעת הפרט ונקנסה ב-300 שקלים

מחפשים פרטים על רוני סופרסטאר במחשבי צה"ל? חישבו שוב: קצינה ת"ש בדרגת סגן, המשרתת בבסיס השייך למיפקדת זרוע היבשה (מז"י), ניסתה לדלות באמצעות המחשב הצבאי פרטים על הזמרת רוני סופרסטאר, שהתגייסה בדיוק לפני חודש. הקצינה בדרגת סגן נשפטה אתמול (יום ב') ונקנסה ב-300 שקלים. גורמים צבאיים אמרו ל-ynet ש"הקצינה נשפטה על עבירת ביטחון מידע והפרת צנעת הפרט".

 

הכל החל בשבוע שעבר, אז ניסתה קצינת ת"ש, בדרגת סגן, המשרתת במרכז לאימון יחידות (מל"י), לראות מה נכתב בכרטיסה האישי של טוראית סופרסטאר, שסיימה באחרונה את הטירונות. היא הקלידה את שמה של הכוכבת, ומשניסתה להיכנס לכרטיס הפרטים, נחסמה גישתה.

 

במחשבי אגף כוח אדם גילו את הניסיון הכושל, והבינו מיד שמשהו לא כשורה, משום שרוני דואני אינה נמנית עם כוחות מיפקדת זרוע היבשה. הם דיווחו למפקדיה של הקצינה, ואתמול היא נשפטה. אילו הייתה הקצינה מצליחה להשיג את מבוקשת, הייתה נחשפת לכל היותר לפרופיל הרפואי של הכוכבת, סעיפי הליקוי, אם ישנם כאלו, כתובתה הפרטית וכמובן נתוני איכות כמו התאמה לקצונה (סולם שנע בין 0 ל-2). 

 

"גם במקרה זה וגם במקרים אחרים מה שמניע את החיילים לפעול זה לא כוונה פלילית אלא סקרנות", אמר ל-ynet גורם צבאי, "המערכת מסוגלת לאתר את כל אותם ניסיונות ולהתריע, ובמידה ואכן החייל אינו משרת ביחידה בה נעשה ניסיון הבדיקה, אנו מדווחים למפקדים ואף מעמידים לדין. אנחנו מאוד רגישים לניסיונות להוציא מידע אישי מהמערכת הצבאית, ועושים כל ניסיון למנוע זאת".

 

גם שי גבסו ברשימת "המבוקשים"

 

בעבר כבר התפרסמו מקרים, שבהם ניסו חיילים לשלוף מידע על ידוענים כמו יעל בר-זוהר. חיילים שנגישים למערכת הנתונים הצבאית, ניסו לבדוק מהי קבוצת האיכות (קב"א) שלה, מהו מתאם הקצונה ועוד פרטים צבאיים עסיסיים.

 

מאז, עשו בצה"ל מקצה שיפורים וניסו לחסום כל ניסיון לחדור לפרטיהם של הדוגמנים, הזמרים והשחקנים. אך למרות כל הניסיונות לאבטח את "המידע הרגיש", המשיכו חיילים וקצינים בשלהם. קצין שלישות בחטיבת הנח"ל נדון באחרונה לשבעה ימי מאסר על תנאי משום שניסה במהלך אחת השבתות שנשאר בבסיס לדלות פרטים על כמה משחקני הכדורגל האהובים עליו.

 

גורמים בצה"ל שעוסקים בתחום, ובעיקר באבטחת מידע אישי, מספרים כי פרטיהם של חיילי עולם הזוהר, כמו שי גבסו ואחרים, קוסמים מאוד לחיילים. מאז גיוסה המתוקשר של רוני סופרסטאר, היא הצטרפה לרשימת המבוקשים שהחיילים חפצים במידע אודותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו איז'ק
טוראית סופרסטאר
צילום: עידו איז'ק
במחשבי אגף כוח אדם סיכלו את הפריצה
מומלצים