שתף קטע נבחר

בג"ץ: לא ייגבו דמי קישוריות בשיחות בין בזק ל-HOT

בזק משכה את העתירה שהגישה לבג"ץ בה ביקשה לבטל את הסדר Bill & Keep שקבע משרד התקשורת. לפי ההסדר, לא יתבצע בין בזק לבין הוט טלקום חיוב בגין קישור גומלין בעבור שיחות המועברות בין שתי הרשתות

חברת בזק משכה היום (ה') את העתירה שהגישה לבג"ץ נגד משרד התקשורת בעניין הסדר Bill & Keep, בהמלצת שלושת השופטים: מישאל חשין, איילה פרוקצ'ה ומרים נאור. המשמעות היא רווח נטו לצרכנים, מאחר שעל פי ההסדר לא יתבצע בין בזק לבין הוט טלקום חיוב בגין קישור גומלין בעבור שיחות המועברות בין שתי הרשתות, וכל צד ישא בעלויותיו לעניין זה למשך שנתיים.

 

בזק ביקשה בעתירתה לבטל את ההסדר הזמני שקבעו שרי התקשורת והאוצר, ותקפה את דרך מימונו. לטענתה, סבסוד המדינה את הוט אינו נעשה על פי חוק התקציב. בדיון ציינו השופטים כי הטענה שהעלתה בזק בעתירה המתוקנת בנושא "הסובסידיה" להוט מעניינת ואינה "בלתי מופרכת".

 

הסדר Bill & Keep נקבע על ידי שרי התקשורת והאוצר, ודרך מימונו אף אושרה בוועדת הכספים של הכנסת. ההסדר נועד לעניין קישור הגומלין בין חברת בזק לחברת הוט-טלקום, עם תחילת התחרות בתחום הטלפונייה הנייחת.

 

ההסדר תקף רק למתחרה המחויב בפריסה כלל ארצית, מוגבל לתקופה של שנתיים מרגע תחילת מתן שרות טלפוניה מסחרי וגם מוגבל בהיקפו - עד 40 מיליון שקל.

 

הצד שנגרם לו אובדן הכנסות כתוצאה מההסדר, יקזז את הסכום מתשלום התמלוגים שאמור לשלם למדינה. ראוי לציין כי בתום השנתיים יחולו על כל הצדדים תעריפי הגומלין מבוססי העלות אשר הומלצו על ידי ועדת גרונאו ב-2003.

 

לדברי אבי בלשניקוב, מנכ"ל משרד התקשורת, מדובר בהסדר שמסיר את אחד החסמים העיקריים לתחילת התחרות בשוק המונופוליסטי של הטלפונייה הנייחת, ויוצר 'חלון הזדמנויות' למתחרה החדש."

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלפון של הוט. בלי קישוריות לבזק
מומלצים