שתף קטע נבחר

רוצים לשלם לביטוח לאומי? לא בשבת

לקוחות נכבדים. האתר סגור כעת", על פי ההודעה שהוצגה בסוף השבוע באתר התשלומים של הביטוח הלאומי, "האתר ייפתח במוצאי שבת בשעה 20:38"

גולשים שביקשו לנצל את סוף השבוע כדי לשלם את דמי הביטוח שלהם למוסד לביטוח לאומי הופתעו לגלות כי לא ניתן לשלם בשבת באתר האינטרנט של המוסד. "לקוחות נכבדים. האתר סגור כעת", על פי ההודעה שהוצגה, "האתר ייפתח במוצאי שבת בשעה 20:38".

 

"מדוע אתר שפועל כנראה מעצמו כמערכת ממוחשבת לא יוכל לבצע חיובים בשבת אך מאפשר לגלוש ולחפש מידע (שאילתות חיפוש לדוגמה)", כתב לנו מיכאל, גולש מרוגז, "כל אלה הן טרנזאקציות לכל דבר - תשלום, חיפוש מידע או גלישה לדף כלשהו באתר הביטוח הלאומי".

 

התמיהה גדלה עוד יותר לנוכח העובדה כי מערכות גבייה אחרות של הממשלה, ובראשן הקניון הממשלתי המקוון, פתוחות בשבת. האם יש להחלטה לא לגבות כספים בשבת קשר כלשהו לסגן שר הרווחה החדש, אברהם רביץ מיהדות התורה?

 

במוסד לביטוח לאומי הודפים את הטענות. "אתר התשלומים של המוסד נפתח לפני שמונה חודשים", מוסר חיים פיטוסי, דובר המוסד, "הוחלט לסגור את השירות בשבת, על בסיס ההנחה כי שירותים דומים לא פועלים בסוף השבוע. לאחר שהתברר לנו כי קניון הממשלתי פועל בשבת נביא את העניין לדיון נוסף במנהלת המוסד. הרב רביץ כלל לא היה מעורב בנושא. יש לציין, כי המוסד לביטוח לאומי עצמאי בהחלטותיו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים