שתף קטע נבחר

מכות בהפסקה: תלמידי כיתה ג' שברו ידו של בן 8

"הוא תפס אותי בגרון, נתן לי בעיטה בין הרגלים, והפיל אותי לרצפה. אחר כך הוא המשיך להלום בי באגרופים ובבעיטות. ניסיתי להגן על עצמי, אבל כאבה לי היד". מונולוג של ילד בכיתה ב', בסך הכל בן שמונה. לקרוא ולא להאמין

יונתן (שם בדוי), בסך הכל בן 8, מפחד לצאת לבד לרחוב. מאז הוכה אתמול, וידו נעטפה בגבס, הוא לא זז מביתו בבאר שבע בלי אחד מחבריו. "רציתי לשחק עם חבר בהפסקה והוא לא רצה. שני ילדים גדולים ממני היו שם, ורצו לשחק איתי בעצמם. לא רציתי ופתאום בא ילד שמן בדילוגים ועשה לי תרגיל יפני. הוא תפס אותי בגרון, נתן לי בעיטה בין הרגלים והפיל אותי לרצפה", סיפר יונתן.

 

אחר כך הוכה הילד נמרצות, תוך שהוא שרוע חסר אונים על רצפת חצר בית הספר. "הוא סובל משני שברים בידו השמאלית וסדק במרפק. גיבסו לו את היד מכף ידו ועד הכתף", אומרת אמו. יונתן עצמו, תלמיד כיתה ב' בסך הכל, מספר על האירוע בקול צלול וברור, קול של ילד אמיץ: "ניסיתי להגן על עצמי, אבל כאבה לי היד", הוא אומר.

 

הסיפור הקשה אירע בהפסקה בבית ספר יסודי בבאר שבע. אתמול, סמוך לשעה 9:30, יצאו התלמידים להפסקה. גם יונתן היה ביניהם. לפתע הופל והוכה. הילדים שהכו אותו, תלמידי כתה ג', לא הסתפקו לדבריו רק ב"תרגיל היפני", ולאחר שהיה מוטל על הקרקע חסר אונים המשיכו להלום בו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו, בעיקר בבטן. "ניסיתי להגן על עצמי, ותוך כדי כך שברתי את היד", הוא מספר.

 

לטענתו, בזמן שהוכה נכחה במקום מורה תורנית, שתפקידה להשגיח על התלמידים בהפסקה. "המורה התורנית אמרה שהכל בגללי, כי היא חשבה שאני עשיתי לו כואב. אמרתי לה שזה לא בגללי, והיא לא הקשיבה לי. היא צעקה עליי והשאירה אותי שם. חברים שלי שראו אותי בוכה לקחו אותי לאחות בית הספר".

 

אמו של יונתן אמרה ל-ynet: "אחות בית הספר טילפנה אליי זמן קצר אחרי המקרה ואמרה לי שבני נפל. היא הוסיפה שזה לא משהו רציני ושאני אבוא לקחת אותו לקופת החולים. בינתיים סיפר לי בני שהיא שמה על היד שלו קרח. הייתי בעבודה, אז שלחתי את אמא שלי לקחת אותו לקופת חולים, ושם אמרו להם לגשת בדחיפות אל בית החולים. בבית החולים התברר שהוא סובל משני שברים בידו השמאלית וסדק במרפק. גיבסו לו את היד מכף ידו עד הכתף".

 

למרות הטראומה שעבר בבית הספר יונתן דווקא רוצה לחזור ולחבוש את ספסל הלימודים. "אני רוצה לחזור אם הייתי יכול, רק כדי להיות עם חברים שלי. אוכל לעשות את זה רק אחרי הבדיקות ביום ראשון. אני קצת מפחד, אז אני הולך רק עם חבר שלי שגדול ממני, כדי שיגן עליי ולא ירביצו לי".

 

אמו של יונתן מזועזעת מהמקרה. "אני רוצה להציל ילדים אחרים. הילד שלי היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. הם יכלו להרוג לי את הילד. אני פונה להורים של הילדים האלימים - קחו אותם לטיפול. היום זה הבן שלי ומחר זה הבן של מישהו אחר. זו אלימות לשמה".

 

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "המורה התורנית דיווחה שהילדים שיחקו ותוך כדי משחק הילד נפל והיא לא ראתה שום דבר חריג. המורה כעסה על הילדים מאד בגלל המקרה ובית הספר שלח את הילד שנפל לבדיקה. הילד שהיכה הושעה ליום אחד".

  

משרד החינוך מסר כי הוא רואה בחומרה רבה כל מקרה אלימות מכל סוג שהוא. "מבירור ראשוני שערכנו בנושא עלה כי המקרה נמצא בטיפול ברמה המשמעתית וההסברתית של הנהלת בית הספר, צוות המחנכים והיועצים. התלמיד הפוגע הושעה מהלימודים, הוריו הוזמנו לשיחה ויבחנו דרכי הטיפול היעוציות והמשמעתיות בנושא. עניין המורה התורנית ייבדק לעומקו ואם ימצא כי חרגה מהנהלים, הדבר יטופל במלוא החומרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרוע וחסר אונים (אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
בעיטות, אגרופים, ופחד בעיניים (אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים