שתף קטע נבחר

אסי אבוטבול ניצח את המשטרה

בכירי משטרת מרחב השרון הגיעו לאולם, היועצת המשפטית הבכירה טענה מול בית המשפט, והשוטרים היו משוכנעים בניצחונם. אבל פרקליטיהם של מאבטחיו של אסי אבוטבול הצליחו למנוע את הגזירה - בית המשפט דחה את בקשת המשטרה והחליט לאפשר למאבטחיו של אסי אבוטבול להישאר ו"להתארח" בבניין המגורים בנתניה. המשטרה: נערער. אחד המאבטחים: שיעלו לנו את המשכורת

אסי אבוטבול ניצח את המשטרה: בית משפט השלום בנתניה דחה היום (ב') את בקשת המשטרה להרחיק את מאבטחיו של העבריין אסי אבוטבול מהבניין שבו מתגורר "מעסיקם" . מוקדם יותר עצרה המשטרה את חמשת המאבטחים - רועי ולפיש, גולן יפת, טל בונדרב אריאל פולק וחן לוסטינג - בעקבות תלונת דיירים בבניין שבו מתגורר אבוטבול בחשד להסגת גבול.

 

המשטרה היתה משוכנעת שכנוע עמוק שבית המשפט יעתר לבקשת וירחיק את החמישה מהבניין. לפני שבוצע המעצר אף נועצו השוטרים עם היועצים המשפטיים של המשטרה. בחשיבות הנושא ניתן היה להבחין מעצם נוכחותם בבית המשפט של היועצת המשפטית של משטרת מרחב שרון, עו"ד אסנת שתית, שטענה בעצמה את הטענות המשפטיות, ושל מפקד אגף החקירות של מרחב שרון, סגן ניצב ציון דדון, שהגיע לבית המשפט כדי לעקוב מקרוב אחר הדיון.

 

תחילתו של הדיון, אגב, בטיל לאו שנורה לעבר הבניין שבו מתגורר אבוטבול לפני כשבוע וחצי. בעקבות הירי, שפיספס רק במטרים ספורים את רכבו של אבוטבול בחניית הבניין, פתחו השכנים בבניין המגורים במאבק בניסיון לגרום לאבוטבול לעזוב. הדיירים מחו על כך שבאופן קבוע המאבטחים מסתובבים בלובי הבניין, סביבו ובין קומות המגורים והתלוננו במשטרה כי מדובר בהסגת גבול.

 

בדיון טענה עו"ד שתית כי בהסגת הגבול של המאבטחים יש משום הטרדה של הדיירים בבניין. לדבריה, המאבטחים נוהגים לשאול את הדיירים ואת אורחיהם לפרטיהם, מבקשים לבדוק בתיקיהם ומלווים אותם במעלית ובמדרגות עד לדירה אליה הם צריכים להגיע. בנוסף סיפרה כי הם שוהים כל שעות היממה בשטחים המשותפים לדיירים, מפריעים , מלכלכים את הכניסה ומשתמשים בחדר האשפה כשירותים. "הם מטילים מורא על הדיירים ואורחיהם. ילדים לא יכולים להזמין חברים. לאחר ירי הטיל לעבר הבניין פנו הדיירים למשטרה כדי שתגן עליהם. הם מרגישים מאויימים לחלוטין", טענה.

 

סניגוריהם של חמשת המאבטחים, בהם עו"ד אבי חימי, עו"ד שני פרג'ון, עו"ד אודי ברעם ועו"ד גל שרטוב, טענו בדיון כי מדובר בסכסוך אזרחי בין הדיירים לאבוטבול ולא בנושא פלילי, ולפיכך הנושא צריך להיות מובא לדיון בפני המפקח על בתים המשותפים או בפני בית המשפט בהליך אזרחי - ולא פלילי. הסניגורים טענו כי המאבטחים לא עברו עבירה פלילית ואין עילת מעצר בגלל עצם נוכחותם במקום ברשות שהעניק להם אסי אבוטבול, המחזיק בדירה בבניין כחוק.

 

השופטת גלית ציגלר החליטה לשחרר את חמשת המאבטחים בערבות עצמית של 2,500 שקלים ודחתה את בקשת המשטרה להרחיקם מהבניין. עוד קבעה בהחלטה כי "מדובר בתיק שנסיבותיו אינן רגילות. לטעמי הסכסוך העולה מתוך תלונות השכנים הינו סכסוך אזרחי במהותו וראוי כי השכנים המעלים את הטענות יפעלו בדרכים המוקנות להם בחוק, בין אם אצל המפקח על המקרקעין ובין באמצעות בית משפט".

 

השופטת הוסיפה כי במהלך הדיון הסתבר שישנן ראיות לכאורה לאותה הטרדה ולשהייה ושימוש בשטחים המשותפים במשך 24 שעות ביממה. "נראה כי הסניגורים מסכימים כי חייב להיות שימוש סביר במקרקעין אשר לא יפריע לכלל הדיירים ואשר לא יהווה את אותה הסגת גבול האסורה על פי חוק העונשין", קבעה השופטת ואמר כי על המאבטחים לנהוג בדרך סבירה במקרקעין "מבלי שאקבע מהי דרך סבירה ומבלי להיכנס לשעות ופרטים נוספים אך בוודאי לא שהייה של 24 שעות. כשעל אותו דייר המעסיק אותם להביא בחשבון את שאר הדיירים בבניין ואת הדרך בה יש לנהוג עימם".

 

במשטרה קיבלו את החלטת השופטת במורת רוח. בעקבות ההחלטה אמרה דוברת משטרת מרחב שרון, פקד פאני מץ הלל, כי "לאחר למידת החלטת בית המשפט ובחינת חומר החקירה הוחלט להגיש ערער לבית משפט המחוזי בתל אביב". המאבטחים עצמם שמרו כל הזמן על שתיקה. לאחר שהשופטת נתנה החלטה הם עזבו את הבניין וסירבו להתייחס למעצרם. אחד מהם הסכים רק לומר: "מבקשים שיעלו לנו את המשכורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
המאבטחים. חוזרים לנתניה
צילום: רענן בן צור
צילום: תומריקו
ירי טיל הלאו אל בניין המגורים
צילום: תומריקו
מומלצים