שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בואינג ותע"א יחד במכרז לטיל נגד טילים קצרי טווח
  לאחר שיתוף הפעולה בפיתוח החץ, ישתפו החברות פעולה במרכז של משרד הביטחון לפיתוח מערכת הגנה נוספת. הן יתמודדו מול רפא"ל ו"רתיאון" האמריקנית

  חברת "בואינג" והתעשייה האווירית חתמו הערב (יום ה') על הסכם לשיתוף פעולה לפיתוח וייצור משותף של טיל ומערכת להגנה בפני טילים באליסטיים קצרי טווח ורקטות ארוכות טווח.

   

  משרד הביטחון אמור להכריע בחודש הבא מי תפתח מערכת הגנה נגד טילים. הקבוצות המתמודדות במרכז הן רפא"ל, שחתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת "רתיאון" האמריקנית, והתעשייה האווירית, שחתמה הסכם עם "בויאנג". הפיתוח והייצור של מערכת ההגנה מיועדים להתבצע בשנתיים הקרובות.

   

  למרות ש"בואינג" ידועה כיצרנית מטוסי נוסעים, היא שחקנית גדולה במגרש של ההגנה בפני טילים בארצות הברית ובעולם כולו. החברה מובילה פרוייקטים גדולים כמו ABL – מערכת לייזר מוטסת על ג'מבו ליירוט טילים מייד עם שיגורם ופרוייקט GMD להגנת ארה"ב מפני טילים באליסטים.

   

  ההסכם בין "בואינג" והתעשיה האווירית בא לאחר ארבע שנות שיתוף פעולה וייצור משותף של טיל ה"חץ", המערכת המבצעית היחידה מסוגה בעולם המעניקה הגנה מפני טילים.

   

  סגנית נשיא בואינג לענייני טילי הגנה, דברה ראב-זנקו אמרה: "זוהי זכות לשתף פעולה פעם נוספת עם התעשייה האווירית בכדי לפתח טכנולוגיה חדשה שתהווה תשובה לאיום".

   

  מנהל מפעל מל"מ של התעשייה האווירית, יאיר רמתי אמר לאחר חתימת ההסכם: "אני משוכנע שהשילוב בין שתי החברות יניב את המערכת הטובה ביותר שתגן על אוכלוסיית ישראל בפני האיומים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות תעשיה אווירית
  שיתוף פעולה קודם. מערכת החץ
  באדיבות תעשיה אווירית
  מומלצים