שתף קטע נבחר

סופר רגישים

עופר לוי, מנכ"ל iol, מבקש להדגיש: העובדים מוטרדים, אך אין אווירת נכאים

מיזוג בין חברות אינטרנט אינו אירוע נדיר. חברות אינטרנט מתמזגות כל הזמן. אך כאשר החברות עוסקות בתוכן, ובמיזוג מעורבים חברות תקשורת ותיקות, מטבע הדברים מתקבלים במערכת יותר ריקושטים מאשר בעקבות פרסום כתבות שעוסקות בחברות בארץ, לא כל שכן חברות בחו"ל.
על פי קנה מידה זה, המיזוג בין וואלה ו-iol הוא סופר-רגיש. על כך יעידו התגובות שהתקבלו ב-ynet כמעט בזמן אמת, זמן קצר לאחר פרסום הכתבות האחרונות. למשל, עופר לוי כועס. קצפו של מנכ"ל iol יצא בעיקר על כתבה קודמת של הח"מ, לפיה ב-iol שוררת אווירת נכאים. "העובדים מוטרדים, אך אין אווירת נכאים", הוא מבקש לדייק, מאחר להחזיר טלפון שעות מספר לאחר שהתבקשה תגובתו לכתבה, "תבדוק שוב את המקורות שלך". בדקתי שוב את המקורות שלי. "אנשים כאן פחות היסטריים ממה שנדמה, מלבד מיעוט קולני", אמר לי מקור ב-iol. טבעו של מיעוט קולני להישמע בתקשורת, אך זה כבר נושא לדיון תיאורטי אחר.

"שני המותגים יישמרו"

לוי גם מתנגד להנחה, המוזכרת בכתבה, ש-iol תיבלע בוואלה. "מהלך זה יבטא חוסר רגישות כלפי קהל הגולשים המאוד מאופיין של וואלה ו-iol. זה יהיה מאוד לא חכם למחוק אחד משני מותגים אלו. מהלך המיזוג חייב לצאת אל הפועל בתהליך אבולוציוני ארוך. אם המיזוג יצא לפועל, בשלב ראשון, שני האתרים ימשיכו לפעול בנפרד וכל חברה תתמוך בפעילות של השניה".
בהקשר זה, ראוי לציין כי תכני "הארץ" לא היו הסיבה היחידה למיזוג, מבחינת וואלה. המימון של וואלה אזל והחברה נזקקה בדחיפות לחבור עם גוף גדול בתחום התוכן.
ביום ה' נערכה אסיפת עובדים ב-iol. אלה, כמו העובדים בוואלה, מבינים שרעיון המיזוג הוא נכון ומקווים שהמהלך יהיה מוצלח. השאלה המהותית, באופן טבעי, עבורם, היא האם הם צריכים לדאוג למשרתם. עובדי iol אינם היחידים החוששים. למשל, ב-iol יש מעט מאוד אנשי תוכן, בעוד וואלה מחזיק בצוות תוכן גדול שחלקו יהפוך למיותר עם המיזוג, שלאחריו תוכל וואלה תקשורת ליהנות משימוש בתכני "הארץ".

- עופר לוי, בעניינים אלו עסקה אסיפת העובדים שקיימת ביום ה'?

"פגישות "קבלת שבת" מתקיימות אצלנו בכל יום חמישי. העובדים מרימים כוסית לקראת שבת ושומעים עדכונים."

- העובדים בוודאי לא התעניינו לשמוע על קדושת השבת.

"כמובן שנשאלו שאלות על המיזוג. התייחסתי עניינית למצב ודיברתי גלויות עם העובדים."

- מה אמרת להם?

"אמרתי שלא הגיוני שבחברה הממוזגת יהיו שני מנכ"לים, שני סמנכ"לים ותפקידים חופפים, אך סביר להניח שעובדים טובים ימצאו את מקומם בחברה הממוזגת. עם זאת, חלק מפעילויות וואלה ו-iol חופפות, ויהיו עובדים שיאבדו את משרתם."

- ומה עוד הם שאלו?

"הם שאלו אם עובדי iol יקבלו אופציות בחברה הממוזגת."

- והתשובה?

"סביר להניח שכן. הם יקבלו אופציות ברגע שתהיה הנפקה."

- מהן התוכניות של iol לשבועות הקרובים?

"אנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל. אם וכאשר ייחתם המיזוג, נתחיל בשילוב פעילויות לחברה הממוזגת. החברה הממוזגת תפעיל את שני האתרים ותחליט מהן הפעילויות הנכונות מבחינת הקבוצה. ייתכן שמנכ"ל וואלה תקשורת הממוזגת, אם יהיה מנכ"ל וואלה הנוכחי, ישים דגש בפעילות על מוצרי וואלה".

- איך מציב המיזוג אתרים כמו נענע, נטקינג ותפוז?

"בבעיה קשה."

- מעוניין להוסיף?

"לא."

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים