שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ספר זהב ל"שואה שלנו" מאת אמיר גוטפרוינד

  התאחדות הוצאות הספרים העניקה לספר הביכורים של גוטפרוינד ספר זהב למכירה של יותר מ-20 אלף עותקים

  ספר הביכורים של אמיר גוטפרוינד, "שואה שלנו", זכה בספר זהב מטעם התאחדות הוצאות הספרים בישראל על מכירה של יותר מ-20 אלף עותקים. הספר, שראה אור בשנת 2000, זכה בפרס בוכמן לשנת 2001 ובשבחי הביקורת.

   

  "מאז 'עיין ערך: אהבה' של דוד גרוסמן לא ראינו ספר המטפל בחוויית השואה במידה כזאת של העזה", כתבו חברי ועדת פרס בוכמן בנימוקיהם. "זה מאד

  משמח ובעיקר לא ברור מאליו", אמר גוטפרוינד ל-ynet, "כשהוציאו את הספר בזמורה התכוונו לכסות מקסימום את עלות ניירות A4 שעליו הוא הודפס. אוהד זמורה אמר לי בפירוש שאת הספר הזה הוא מוציא בשביל הספרות ולא לטובת המכירות. גם ניצה בן ארי אמרה שברור לה שאנשים לא כל כך רוצים לקרוא על השואה ולראייה בשנה הראשונה לצאתו של הספר הוא מכר אלף ומשהו עותקים בלבד. הספר הזה היה אמור למות ואיכשהו הוא שרד. שש שנים אחרי הוא עדיין נמצא בחנויות ומוכר יפה בכל שנה. אני חמדן מטיבעי, כך שאני בהחלט מקווה שכל הספרים שלי יזכו לזהב, אבל הספר הזה קרוב לי במיוחד גם מפני שהוא הספר הראשון שלי וגם מכיוון שהוא לא אמור היה לעבור את קו האלפיים. נלחמתי עליו, נסעתי להרצות במקומות שלא ידעתי על קיומם רק בגלל שהיה לי חשוב שיקראו אותו, כיתתי בשבילו רגליים".

   

  אמיר גוטפרוינד, הוא מחברם של רבי המכר "אחוזות החוף", זוכה פרס ספיר לשנת 2003 ושל "העולם קצת אחר כך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים