שתף קטע נבחר

המומלצים: אתרים לאחסון וידאו ברשת

אתרי שיתוף הווידאו ברשת מציעים את המסלול הקצר לכוכבות. צלמו, עירכו והעלו סרטונים בני כמה דקות לרשת באמצעות מצלמה פשוטה ושתפו את היצירה שלכם עם העולם

יש לכם מצלמת וידאו, מצלמת רשת או מצלמה דיגיטלית? הגיע הזמן לחלוק עם העולם את היצירות שלכם, ולזכות ל-15 דקות התהילה שלכם (או לכ-9 מיליון צפיות ומחווה מהבמאי קווין סמית', אם תשאלו את ליטל מייזל).

 

הרשת מציעה עשרות אתרים לשיתוף וידאו, כולל בעברית, והגיע הזמן למלא אותה בסרטונים מקוריים, שיהיה משהו נוסף לראות פרט ליפנים המדריכים אותנו איך לקפל חולצה.

 

רוב האתרים מספקים את שטח האחסון בחינם, ומרוויחים מפרסומות המוצגות לצד הסרטונים. האתרים מאפשרים לגולשים להעלות סרטונים בפורמטים המובילים ובהגבלות גודל משתנות בסדרי גודל של עשרות מגהבייט (מספר דקות של סרט באיכות בינונית-טובה).

 

באתרים מוצעים נגנים עצמאיים נוחים שניתן לשלב גם בבלוגים ואתרים מחוץ לאתר השיתוף, ואפשר לנווט בקלות בין כל הסרטונים שהעלות לאתר משתמשים אחרים.

 

הישראלים

 

פליקס של תפוז - כוכבים מקומיים

תפוז השיקה לאחרונה את פליקס (סלנג לועזי ל"סרטונים"), ושיפרה קצת את הממשק שלו מאז. פליקס מאפשר להעלות קבצי וידאו שונים בגודל של עד 40 מגהבייט, לתת לכל סרטון תגיות ותיאור קצר, ואפשר להתחיל לשלוח את הקישור לחברים. אין אפשרות להעלות סרטונים פרטיים. 

 

הניווט בפליקס נוח מאוד, והתגיות הפופולריות ביותר מוצגות, כמובן, בפונט גדול יותר. אפשר לנהל רשימת סרטונים מועדפים ולדרג את הסרטונים הקיימים. בתחתית כל סרטון מופיע מונה שיספר לכם כמה אנשים כבר הספיקו לראות אותו, והגולשים מוזמנים לכתוב תגובות.

 

לאחרונה אף הודיעו בפליקס, כי סרטונים שייבחרו על ידי העורכים יהיו זמינים לצפיה גם בערוץ ה-VOD ב-HOT.

 

היפ של סלקום - גם מהסלולרי

היפ של סלקום הוא אתר תוכן גולשים מבוסס סלולרי. הוא פתוח ללקוחות כל החברות, אך חייבים להיות בעלי מכשיר טלפון סלולרי בשביל להירשם. אפשר להעלות קבצי תמונה או ווידאו מהמחשב במשקל של 5 מגהבייט בלבד. אין אפשרות להעלות סרטונים פרטיים.

 

אם יש לכם מצלמה בסלולר ותיעדתם תמונה או סרטון מוצלחים, אין סיבה לחכות עד שמגיעים הביתה - תוכלו פשוט לשלוח את הקובץ באמצעות המכשיר (בתשלום על הודעה, כמובן).

 

לכל סרטון ניתן להצמיד תיאור קצר ותגיות לפי הנושא, ולעיין בקטעים על פי התגיות הפופולריות ביותר. הנגן של היפ פחות נוח מהנגנים האחרים, ולא ניתן לנווט בעזרתו אחורה וקדימה בתוך הסרטונים. אפשר לדרג כל סרטון או תמונה בציון עד 5.

 

באתר ישנה תחרות בה הסרטונים הפופולרים ביותר זוכים מדי יום בפרס כספי של 1000 שקלים. הפופולריות נקבעת על פי ציון השופטים, ציון הגולשים והצפיות בסרטונים.

  

בחו"ל

 

YouTube - הפופולרי 

אתר שיתוף הווידאו YouTube מדווח על למעלה מ-100 מיליון צפיות יומיות בסרטים, משתף פעולה עם רשתות טלוויזיה וחברות שמפרסמות בו טיזרים. כיום מדובר באתר שיתוף הווידאו המצליח בעולם.

 

YouTube מאפשר להעלות סרטים מהמחשב באורך של 10 דקות, ובגודל של עד 100 מגהבייט (זאת כנראה כדי למנוע העלאת סרטים ותוכניות שלמות), מכריח אתכם לבחור קטגוריה, ומאפשר להגדיר את רמת הפרטיות של כל סרט - לצפיה לכולם, לחברים, למשפחה, או רק לכם. תוכלו להוסיף משתמשי YouTube אחרים לרשימה שלכם ולהגדיר אותם כמשפחה או חברים.

 

אפשר לפרסם תגובות טקסטואליות לכל סרטון, אך המעניין הוא שניתן גם לפרסם קטעי וידאו כתגובה, ואז מתחת לסרטון החדש יופיע קישור המפנה לסרטון המקורי אליו התפרסמה התגובה.

 

ניתן לעצב את עמוד הסרטים האישי שלכם (ב-YouTube הוא מכונה ערוץ), לנהל רשימת מנויים ולהירשם כמנויים לתגית או לגולש אחר, לנהל מועדפים, לדרג סרטים וליצור קבוצות משתמשים עם עניין משותף או סרטים בנושאים דומים.

 

Vimeo - הכוכבים לא פחות חשובים מהיוצרים

פתיחת חשבון חדש ב-Vimeo אורכת 10 שניות בלבד - ממלאים כינוי, אימייל, סיסמה, אזור מגורים ומין, ואפשר להתחיל להעלות סרטים. כל משתמש מקבל אוטומטית אייקון של קוף, שניתן כמובן להחלפה, שמייצג אותו בסרטונים ובהערות שלו.

 

תוכלו להעלות סרטוני וידאו בהגבלה שבועית של 30 מגהבייט. ההגבלה מתאפסת בכל יום ראשון, ולא נצברת. הסרטים מוצגים בהתחלה בפורמט בה הם הועלו, ובינתיים מומרים לנגן הפלאש של האתר. לאחר ההמרה הגולשים יוכל להוריד את הקובץ המקורי, או קובץ הפלאש. אין אפשרות להעלות סרטונים פרטיים.

 

ניתן לערוך את שם הסרטון ותיאורו אחרי העלאתו או לפרסם ולערוך תגובות באתר בממשק Ajax נוח, ללא צורך לרענן את העמוד. תוכלו גם להעלות את הפריים הראשון מהסרטון כתמונה לחשבון הפליקר שלכם. ניתן גם להוסיף בתגיות מספר תמונה בפליקר, והתמונה תופיעה בעמוד הסרטון.

 

תכונה מעניינת נוספת הופכת אתכם לא רק לבמאים, צלמים או מפיקים, אלא גם לכוכבי הסרטונים. בכל סרטון שעולה לאתר אפשר לצרף את רשימת המשתתפים בו (בתנאי שגם הם רשומים לאתר), וכך לחפש סרטונים לפי האנשים המככבים בהם.

 

האתר מאפשר גם לעקוב אחרי פעילותם הגולשים בו. תוכלו לראות דברים אחרונים שקרו לכם, לחבריכם, או לכל הגולשים, כולל כל פעולה קטנה כמו הרשמה לאתר, העלאת סרטון, ופרסום תגובה.

 

עריכה ושיתוף - EyeSpot

אתר שיתוף הווידאו EyeSpot מיועד למי שלא אוהב רק להעלות סרטים אלא גם לערוך אותם ללא צורך להוריד תוכנת עריכה יקרה ובלי נסיון. הגולשים יכולם להעלות קבצי מוזיקה או וודיאו מהמחשב בגודל של עד 100 מגהבייט, ואפשר להעלות סרטים גם מהטלפון הסלולרי (באמצעות שליחת MMS), ולהשתמש במאגר קיים ומתפתח של קליפים ושירים, שהיוצרים שלהם אישרו להשתמש בהם, וללא חשש מתביעה. את הסרטים שמעלים אפשר לחלוק עם כולם או לאפשר רק לרשימת חברים מוגבלת לצפות בהם.

 

כרגע, מי שמעלה לרשת סרט עם שיר ברקע או עם קטע ווידאו, בלי שביקש את זכויות היוצרים, עשוי לגלות כי האתר הסיר את הסרטון, והוא אף חשוף לתביעות בגין הפרת הזכויות.

 

ממשק העורך נוח מאוד וקל לתפעול: לאחר שמעלים קליפ, תמונות ומוזיקה, לוחצים על ה-Mixer. בחלון זה אפשר לבחור מתוך הקליפים שלכם ומתוך מאגר הקליפים באתר, לגרור אותם לתחתית המסך, לחתוך מתוכם את החלק הרלוונטי להוסיף פס קול, ואפקטים שונים, לשמור את הסרט ולחלוק אותו עם העולם.

 

אם משתמשתם בתכנים מתוך האתר ששייכים למישהו אחר, הקרדיט ליוצר יתווסף באופן אוטומטי לסוף הסרט.

 

בשיטוט באתר תוכלו לראות סרטים שמשתמשים אחרים העלו וערכו, ובלחיצה על Remix להגיע לשלב העריכה עם כל חומרי הגלם והאפקטים שהמתשמש הקודם בחר ולתת לסרטון את הפרשנות שלכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
צלמו וככבו בסרטונים ברשת
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים