שתף קטע נבחר

אלוני חץ נכנסת לשוק הנדל"ן בהודו

קבוצת הנדל"ן המניב אלוני חץ תשקיע בשנתיים הקרובות מיליארד וחצי שקל בפעילות נדל"ן מניב בחו"ל. החברה מתכננת למקד השקעותיה בהודו, שוויץ ואנגליה. בנוסף תרחיב השקעותיה ברכישת נכסים מניבים בארץ באמצעות החברות הציבוריות אמות ועוגן נדל"ן

"בשנתיים הקרובות נשקיע כ-1.5 מיליארד של שקל בפעילות הנדל"ן המניב בחו"ל בדגש על שווקי הנדל"ן בשוויץ, בהודו ובאנגליה. זאת, בנוסף להרחבת ההשקעות בארץ". כך הודיע היום נתן חץ , מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת אלוני חץ, בכנס משקיעים שקיימה הקבוצה היום בתל-אביב.

 

לדבריו, מאז מימוש הנכסים הגדול של החברה באנגליה בתחילת 2005 ורכישת אמות לפני כשנה, שינתה הקבוצה כיוון אסטרטגי ובכוונתה לחזק השקעותיה באופן משמעותי בפעילות בהודו ולהיכנס לשוק הנדל"ן בשוויץ, זאת בנוסף לפעילותה בארה"ב, קנדה וגרמניה. בנוסף מתכננים הרחבת פעילות הנדל"ן המניב בארץ, זאת באמצעות אמות השקעות שבשליטתה (81%) ובאמצועת חברת עוגן נדל"ן (44%). החברה מתכננת להכפיל את תיק הנכסים של אמות.

 

8% בחברתת נדל"ן מניב בשווייץ 

היום הודיעה החברה כי רכשה 1.5% נוספים ממניות חברת PSP השווצרית תמורת 50 מיליון פרנק שווצרי (176 מיליון שקל) בכך מגדילה אלוני חץ את אחזקותיה בענקית הנדל"ן השווצרית לכדי 8%. עד כה השקיעה אלוני חץ 233 מיליון פרנק שווצרי בחברה - כ-820 מיליון שקל. PSP היא חברת הנדל"ן המניב הציבורית הגדולה בשוויץ והשמינית בגודלה באירופה. לחברה כ-220 נכסים מניבים, במיקומים מרכזיים בערים הראשיות של שוויץ. שווי נכסיה עומד על כ-17 מיליארד שקל והם מניבים הכנסות מדמי שכירות של למעלה מ-850 מיליון שקל בשנה. שווי השוק של החברה כ-11 מיליארד שקל. 

 

"כשהגענו לשוויץ מצאנו שוק 'משעמם' ולא מפותח מבחינת נדל"ן, אך עם זאת בעל פוטנציאל רב. אנחנו נכנסים להשקעה לטווח ארוך של 10-8 שנים" אמר חץ.

 

נכנסים לשוק הנדל"ן בהודו

אלוני חץ מתכוונת להיכנס גם לשוק הנדל"ן המניב בהודו, שנפתח רק באמצע 2005 להשקעות זרים. במרץ האחרון הקימה אלוני חץ עם משקיעים נוספים קרן להשקעות בנדל"ן בהודו בשם Abler Property Group. חלקה של החברה בקרן עומד על 25% ובשלב ראשון התחייבה על השקעה של 2 מיליון דולר.

 

הקרן תעסוק בייזום פרויקטים למגורים, מבנים מסחריים ופארקי תעשייה בשיתוף  יזמים מקומיים ובימים אלה מנהלת הקרן מו"מ להקמת פרויקטים ספציפיים.

 

בהודו חיים כיום 300 מיליון איש באזורים אורבניים וקיים מחסור של כ-20 מיליון דירות ברחבי הודו המיועדות לשכבות המעמד הבינוני והגבוה. על פי הערכות, בשנת 2025 צפויה כלכלת הודו להיות הרביעית בגודלה בעולם והיקף ההשקעות הכולל בתחום המגורים צפוי להגיע לכ-40 מיליארד דולר. 

 

בשנתיים וחצי האחרונות הרוויחה אלוני חץ מעל חצי מיליארד שקל ובמהלך התקופה חילקה למשקיעיה דיבידנד בהיקף של 300 מיליון שקל. החל משנת 2004 ביצעה הקבוצה השקעות של 2.5 מיליארד שקל. שווי השוק של החברה נכון לאוגוסט 2006 עמד על 1.8 מיליארד שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן חץ. "ירחיב את ההשקעות בישראל"
מומלצים