שתף קטע נבחר

פרות וחמורים בי-ם "כי הגאים נוהגים כבהמות"

דתיים ואנשי ימין בבירה הגישו בקשה להצעיד עשרות פרות, חמורים וסוסים באותו תוואי בו יתקיים מצעד הגאווה, תוך אמירת פרקי תהילים וסליחות. "אנחנו רוצים לערוך מצעד בהמות כי האנשים האלו עושים מעשה בהמתי", הסביר נציג פורום מוסדות החינוך הדתי במועצת יש"ע

פרות, סוסים וחמורים יצעדו בשבוע הבא בירושלים, כצעד מחאה שמתכננים אנשי הימין בתגובה למצעד הגאווה שמתרגש על יושבי הבירה. מצעד הבהמות ישולב בתפילה המונית, שתכלול קריאת פרקי תהילים ואמירת סליחות, במטרה "להסביר לקב"ה שמוחים על חילול ירושלים".

 

בקשות לקיום המצעד הלא שגרתי כבר הוגשו למשטרה, ואנשיה בוחנים אותן.

 

 

בסוף השבוע הבא אמור להיערך בירושלים מצעד הגאווה והמתיחות בעיר הולכת וגדלה. ל-ynet נודע כי בישיבה שנערכה אתמול בבירה, בהשתתפות נציגים ממטה מאמ"צ, מועצת יש"ע, נציגי שכונות בירושלים, תנועת קוממיות, פורום החינוך הדתי ונציגים מאולפנות, הוחלט לבקש לקיים שתי הפגנות.

 

בהפגנה שתיערך יום לפני מצעד הגאווה, מבקשים אנשי הימין להצעיד בהמות על אותו מסלול שבו אמור להתקיים מצעד הגאים, כשכמה מאות מתומכיהם מלווים אותן. במקביל, נערכים בימין לקיים מצעד שיהיה למעשה תפילה המונית, במתכונת הפרדה בין נשים לגברים. מוקד הבנים אמור להיות מרחבת בית הכנסת הגדול ועל רחוב קינג ג'ורג' עד למרכז העיר. מוקד הבנות אמור להתקיים על דרך בית לחם, עד מחסום 300 (שבדרום ירושלים). בתפילה ההמונית מתכוונים המשתתפים לומר פרקי תהילים, סליחות ולהתפלל מנחה.

 

אוהד ברט, נציג פורום מוסדות החינוך הדתי במועצת יש"ע אמר ל-ynet: "אנחנו רוצים לערוך מצעד בהמות כי האנשים האלו עושים מעשה בהמתי".

 

לדבריו, אין שום כוונה להתעמת עם הצועדים אלא לעשות את הדברים בצורה מסודרת. "אנחנו רוצים להסביר לקב"ה שאנחנו מוחים על חילול ירושלים. זה ביזיון", אמר ברט והוסיף: "כששמו ראש של חזיר בהר הבית כל העולם געש ורעש. שמביאים את התועבה לרחוב של עיר הקודש מחובתנו למחות ולזעוק ולקדש את שם השם".

 

לדברי ברט, נעשתה פנייה גם לרבנים הראשיים לשעבר, הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא במטרה שישתתפו אף הם בתפילת ההמונים. עוד אמר ברט כי ישנה גם כוונה לפנות לרב עובדיה יוסף להשתתף בתפילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
פרות. מחאה
צילום: אפי שריר
גאווה. "תועבה"
צילום: איי אף פי
מומלצים