שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביקורת פנימית ב-Yahoo: אנחנו מתפזרים לכל הכיוונים
  המיזכר זכה לכינוי "מניפסט חמאת הבוטנים" בגלל הטענה המופיעה בו, לפיה אסטרטגיית ההשקעות של Yahoo דומה למריחת שכבה דקה מדי של חמאת בוטנים על לחם

  דרוש ל-Yahoo ארגון מחדש מהותי וקיצוץ של עד כ-20 אחוז בכח האדם, על פי מסמך פנימי שנכתב בחודש שעבר על ידי סגן הנשיא הבכיר בראד גלינגהאוס.

   

  גרלינהגהאוס, שהצטרף לחברה לפני 3.5 שנים ומאז מחזק את כוחו מתפקיד לתפקיד, טוען כי Yahoo סובלת ממחסור במנהיגות עקבית, מיקוד עסקי ו"אסטרטגיה אחת מאוחדת".

   

  המיזכר זכה לכינוי "מניפסט חמאת הבוטנים" בגלל הטענה המופיעה בו, לפיה אסטרטגיית ההשקעות של Yahoo דומה למריחת שכבה דקה מדי של חמאת בוטנים על לחם.

   

  "חסר לנו חזון ממוקד לחברה", כתב גרלינגהאוס, "אנחנו רוצים לעשות הכל ולהיות הכל – לכולם". הוא קורא לארגון מחדש מהותי בחברה בת ה-12 ומצהיר "אני שונא חמאת בוטנים".

   

  על פי המסמך, על החברה לקצץ את כח האדם שלה בשיעור של 15-20 אחוזים כחלק מתוכנית לארגן מחדש את היחידות העסקיות ולקצץ בביורוקרטיה ובכפל התפקידים בחברה. כיום מועסקים ב-Yahoo כמעט 10,000 עובדים. "יש כל כך הרבה אנשים שאחראים על תחום מסוים (או מאמינים שהם אחראים עליו) עד שכלל לא ברור אם יש מישהו אחראי"

   

  המסמך פורסם בגיליון יום שבת של וול סטריט ג'ורנל. דובר חברת Yahoo אישר כי המסמך אותנטי אך סרב להתייחס לתכניו.

   

  הידיעה בוול סטריט ג'ורנל מציינת שמועות לפיהן מנהל התפעול דן רוזנווייג ומנהלת הכספים סו דקר יחלקו בעתיד את תפקיד נשיא החברה, לקראת הפרישה הצפויה של יו"ר ומנכ"ל Yahooo, טרי סמל, 64, שהצטרף לחברה לפני חמש שנים.

   

  הקריאה לארגון מחדש נשמעת בעקבות שורה של מבוכות שגרמו למניית Yahoo לאבד 31.5 אחוזים מערכה עד כה השנה. החברה מתמודדת עם האטה בחלק מעסקי הפרסום שלה בעוד היא מנסה לעמוד בקצב של המתחרה גוגל, שצומחת מהר יותר.

   

  על פי וול סטריט ג'ורנל, המסמך התקבל בחיוב בקרב הנהלת החברה הבכירה הוא התבקש לעמוד בראש ועדה פנימית לבדיקת הנושאים שהעלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים