שתף קטע נבחר

חשיפה: נבחרת הנשים של עיראק בכדורעף חופים

הן לא לבשו ביקיני, לא ניצחו במשחק הפתיחה וגם לא ממש נהנו - אבל האחיות אגאסי הן הסנסציה של משחקי עמי אסיה בדוחא. וגם: מי צופה במשחקים במדינה המוסלמית ומה המטרה של קטאר המארחת?

כדורעף חופים לנשים הוא אחד הענפים הפופולריים ביותר באוסטרליה, ברזיל, באיטליה ובארצות נוספות. הצופים נוהרים לחופים היפהפיים כדי לצפות בבנות הצעירות מרחפות, מזנקות וחוסמות, והכל עם ביקיני זעיר. בעולם המוסלמי, לעומת זאת, מעדיפים כדורגל. אז איך משתלב הענף הצבעוני במשחקי עמי אסיה בדוחא? מה לובשות האסיאתיות על החוף הקטארי? ואיך, לעזאזל, יש לעיראק נבחרת נשים בכדורעף חופים? התשובות - בכתבה הבאה.

 

קטאר מתכוונת לעשות הכל כדי להביא למזרח התיכון לראשונה את האולימפיאדה, ב-2016. כדי לשפר את סיכוייה היא רוצה להראות לעולם במשחקי עמי אסיה שהכסף הגדול יכול לשנות הכל - להקים איצטדיונים באמצע המדבר, להביא טונות של חול ים מאיזורים אחרים לגמרי, ואפילו לגרום לשינוי תרבותי. גם אם חלקי בלבד.


העיראקיות והיפניות נפגשות ליד הרשת, בדוחא (צילום: איי פי)

 

"אנחנו לא רואים הרבה כדורעף חופים בקטאר", אמר סלים אל נביט, אחד הצופים הבודדים שנראו במשחקי כדורעף החופים. "רוב האנשים חושבים שהספורט הזה שערורייתי, אבל הם מקבלים זאת בגלל שזה חשוב למדינה שלנו. אנחנו רוצים ששאר העולם יראה שאנחנו אנשים נדיבים ומכניסי אורחים שמוכנים לקבל אורח חיים אחר, אפילו אם אנחנו לא מסכימים לו". אל נביט וחבריו אמנם הגיעו לצפות בבנות, אבל את הנשים שלהם הם השאירו בבית.

 

מתוך 16 המדינות המוסלמיות שמתחרות במשחקי עמי אסיה, רק אחת שלחה נציגות לכדורעף החופים. מכולן, זוהי דווקא עיראק, אולי בגלל שהכדורעפניות שלה, האחיות ליסה ולידה אגאסי, הן בכלל נוצריות. "אנחנו בכלל לא מרגישות בנוח", אמרה לידה אחרי המשחק הראשון, והמאמן שלה טען: "הן קצת בהלם, מפני שכל העיניים מופנות אליהן". אולי בגלל ההלם, הן הובסו 21:4, 21:11  ליפניות צ'ייקי קושוהרה וסטוקו אורטה, במשחקן הראשון באליפות.


כדורעף חופים בקטאר, עכשיו יש גם תיעוד (צילום: איי פי)

 

בכדורעף החופים יש חוקי לבוש קפדניים במיוחד. על הנשים ללבוש ביקיני או בגד ים שלם (נדיר מאוד), אבל בהתאחדות האסייאתית החליטו להיות מבית הלל.

"המתחרות יכולות ללבוש כל דבר, כל עוד זה הולם", אמר היו"ר והאחיות אגאסי בחרו בעקבות זאת במכנסונים ובחולצה צהובה. לעומת זאת, הלבוש של יריבותיהן היפניות היה כה זעיר ששם המדינה הופיע על החלק התחתון של הביקיני.

 

אפילו השינויים בתקנון לא הביאו לכך שקטאר המארחת, לה יש נציגים ונציגות כמעט בכל ענף ספורט אפשרי, תשלח נבחרת כדורעף חופים למשחקים. פרוואנה חורי, אחת הצופות, הגיעה בלבוש הכל שחור למגרש ואמרה: "אשה צריכה לכסות את גופה, ואני חושבת שזה מונע ממוסלמיות להתחרות בענף הזה". חברה ליציע, אל-נביט מתחילת הכתבה, סיכם בצורה יפה: "נהניתי, אבל התביישתי בכך". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחיות אגאסי בקטאר
צילום: איי פי
ומהעבר השני: אורטה היפנית
צילום: איי פי
מומלצים