שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאסר לאדם שהשליך ראש חזיר למסגד חסן בק
  שמעון בן חיים וחברתו כתבו על ראש חזיר "הנביא מוחמד", הלבישו אותו בכאפייה וזרקו אותו למסגד חסן בק. "יש במעשה הנאשמים משום סכנה ממשית ליחסים העדינים השוררים בין הקבוצות השונות במדינת ישראל", כתב השופט וגזר עליו תשעה חודשי מאסר

  בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ד') תשעה חודשי מאסר בפועל על שמעון בן חיים (35) מתל אביב, שהודה והורשע שיחד עם בת זוגו זרק ראש חזיר למסגד חסן בק ביפו. בן חיים וחברתו הודו בעבירה של עלבון גס.

   

  בן חיים וחברתו השליכו את ראש החזיר אל המסגד באוגוסט 2005, לאחר שהלביש אותו בכאפייה, הניחו מחרוזת בפיו וכתבו עליו "הנביא מוחמד". כשבוע לאחר שעשו זאת, הם ביקשו לחזור על המעשה אבל נעצרו בטרם הצליחו לבצע את זממם.

   

  "אין צורך להרבות במילים כדי להדגיש את החומרה הרבה שבמעשה הנאשמים", כתב השופט דניאל בארי בגזר הדין. "יש בדברים שפורטו בכתב האישום כדי להצביע על התנהגות מתוכננת ונמשכת, שכוללת בתוכה סכנה ממשית ליחסים העדינים השוררים בין הקבוצות השונות במדינת ישראל".

   

  השופט התייחס בגזר דינו למצוקה הקשה שב שרה הנאשם, בעקבות משבר במשפחתו - דבר שגרם לו לתסכולים קשים. "הוא חש כעס כלפי הממסד, ובין היתר רצה לתת ביטוי לאותם כעסים ולמשוך תשומת לב למצוקותיו. אך אין בכך כדי להצדיק, אפילו במעט, את המעשים החמורים שבוצעו על ידו".

   

  בתסקיר שירות מבחן שנערך לנאשם ולה כי הוא אינו מגלה אמפטיה לציבור שנפגע ממעשיו, וכי הוא לא מבין עד תום את חומרת המעשים. לאור זאת החליט בית המשפט לגזור עליו עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל ו-11 חודשי מאסר על תנאי. בית המשפט החליט לגזור על בת זוגו חודשיים מאסר בפועל, שירוצו בעבודות שירות, וחצי שנת מאסר על תנאי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש החזיר
  צילום: מוחמד אשכר
  צילום: אבי כהן
  שמעון בן חיים. הורשע
  צילום: אבי כהן
  צילום איי פי
  ההפגנות שאחרי
  צילום איי פי
  מומלצים