שתף קטע נבחר

אלבום חדש לניק קייב

האלבום החדש, המיועד לאפריל 2001, יהיה הראשון מזה שלוש שנים שיורכב מחומרים חדשים

ניק קייב ו"הזרעים הרעים" מוציאים אלבום חדש באפריל 2001 - הראשון מזה שלוש שנים שיורכב מחומרים חדשים. "More Shall We Part" יהיה אלבום האולפן ה-11 במספר של קייב האוסטרלי, לא כולל פסקול הסרט “Ghosts of the Civil Dead” מ-89'.
האלבום החדש הוקלט בחודשים האחרונים באולפני "אבי רוד" בלונדון ויכלול 12 שירים חדשים. המפיק המוזיקלי הוא טוני כהן, שותף ותיק לקריירה של קייב.
מאז 97', עת יצא אלבומם האחרון של קייב ו"הזרעים הרעים", The Boatman's Call", הוציא קייב אוסף אחד ושני אלבומים לא קונבנציונליים: האחד, "חייו הסודיים של שיר האהבה", כולל שני קטעים בהם קייב מקריא שירה בליווי מינימלי של כינור ופסנתר, והשני, "והאתון ראתה את המלאך" מהשנה שעברה, בו מקריא קייב קטעים מספרו באותו השם. גם אלבומים אלה המשיכו את העיסוק אובססיבי של קייב באלימות, דת, מוות ואהבה – הנושאים שמזינים את עבודתו וקנו לו שם של אמן דכאוני במיוחד (וחיבבו אותו על המוני בית ישראל במיתחם לב ת"א).
עם "הזרעים הרעים" – הלהקה שליוותה אותו מאז פירוק "מסיבת יום הולדת" ב-83' – הוציא קייב את אלבומיו הגדולים ביותר, בהם "הלוויה שלך, המשפט שלי" (86'), "הבן הטוב" (90') ו"זרעים חיים" (93'). הרכב "הזרעים", שכלל כמה מוזיקאים בולטים, חווה כמה זעזועים עם השנים. הראשון בהם היה עזיבתו של הבסיסט בארי אדאמסון ב-87' לטובת קריירת סולו. גם מחליפו של אדאמסון, קיד קונגו פאוארס (לשעבר ב"קראמפס" וב"גאן קלאב") לא שרד בלהקה זמן רב. באלבום החדש מופיעים "הזרעים" בהרכב רחב מהרגיל, שכולל את החברים המייסדים בליקסה בארגלד ומיק הארווי.
מאז עזב את אוסטרליה מתגורר קייב לסירוגין בגרמניה, בבריטניה ובברזיל. הפופולריות הרבה לה הוא זוכה בישראל מאז שנות השמונים הולידה מספר ביקורים בתל-אביב ובחיפה. אם גם האלבום החדש יוליד כזה? והאם "הגלולה" עדיין קיימת? ימים יגידו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניק קייב . זורע ובקרוב יקצור
לאתר ההטבות
מומלצים