שתף קטע נבחר

עמי אילון: אני יודע שהר-שפי לא ידעה

בכנס פעילים באשקלון אמר ראש השב"כ לשעבר, ח"כ עמי אילון, שמרגלית הר-שפי לא ידעה שיגאל עמיר עומד לרצוח את ראש הממשלה, יצחק רבין. "אני יודע את זה מודיעינית, הייתי ראש השב"כ", אמר

גילוי חדש בעצרת הבחירות: ח"כ עמי אילון, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, אמר אמש (יום ו') כי מרגלית הר-שפי לא ידעה על כוונתו של יגאל עמיר לרצוח את ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל.

 

בכנס פעילים באשקלון נשאל ח"כ אילון, מדוע הוא תמך במתן חנינה להר שפי, שנידונה לתשעה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה באי מניעת רצח רבין? על כך הוא השיב: "הר-שפי לא ידעה שיגאל עמיר רוצה לרצוח את ראש הממשלה. אני יודע את זה מודיעינית, אני הייתי ראש השב"כ. היא שילמה מחיר על הבריחה של המנהיגות החברתית ושל הרבנים שלא שמו קווים אדומים, אותם רבנים שהוציאו דין רודף לא עמדו לדין. אני יודע שהיא לא העלתה על דעתה שהוא יהרוג את ראש הממשלה. הר-שפי היתה חלק מהמציאות המטורפת".

 

אילון מונה לראש השב"כ לאחר שקודמו בתפקיד, כרמי גילון, נאלץ לעזוב בעקבות רצח רבין.


עמי אילון בכנס הפעילים באשקלון  (צילום: אמיר כהן)

 

את רוב נאומו הקדיש ח"כ אילון לנושאים מדיניים ופוליטיים. ח"כ אילון אמר כי הוא מתחייב לשתף פעולה עם האיש שייבחר לראשות מפלגת העבודה, אם כי לדבריו הוא בטוח בניצחונו. "אני חלק מהמשפחה ואני לא הולך לעסקים בחוף המערבי". הוא הבטיח כי הוא יישאר עשר שנים בלבד בתחום פוליטיקה, ולדבריו, במהלך תקופה זו הציבור יחליט על פעילותו.

 

ח"כ אילון התייחס למצב הפוליטי בישראל מאז שהעבודה הפסידה בבחירות בשנת 2001: "בשש השנים מאז שברק הפסיד לאריאל שרון, שרון מילא את החלל הפוליטי ואחרי שרון נותר ואקום מנהיגותי. ברור שאפילו אם היו שמים את האטד ממשל יותם, גם הוא היה נשאב לריק הזה. כולם יודעים מי זה נתניהו וכולנו מכירים את הסיפורים הדמיוניים שלו".

 

בדבריו, רמז ח"כ אילון כי ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, המתמודד גם הוא על ראשות המפלגה, לא הציג את דעותיו האמיתיות בנושאים השונים. "בדיון הזה אסור לנו לשתוק, מי ששותק מסכן את ביטחונה של מדינת ישראל, כי אז הוא עלול להיבחר ואז הוא יספר לנו מה הוא רוצה".

 

ח"כ אילון אמר עוד כי "מה שברק עשה לשלמה בן עמי זה דפוס של פוליטיקה שמעדיף אינטרס אישי, פוליטי על פני ראייה לטווח רחוק". הוא שב ואמר כי על המפלגה להישאר מאוחדת ולתמוך במנהיגיה, וכך לדבריו תמך בעמיר פרץ לאחר שנבחר. הוא העריך כי קדימה תתחיל בתהליך של התפוררות מהיר יותר כאשר יחלו שם המאבקים על הבחירות לכנסת ולמנהיגות המפלגה.

פורסם לראשונה 19/04/2007 22:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. הר-שפי לא ידעה
צילום: אמיר כהן
צילום אייל פישר
הר-שפי. "חלק מהמציאות המטורפת"
צילום אייל פישר
מומלצים