שתף קטע נבחר

הקלון של רמון: הפרקליטות לא תערער

חיים רמון יכול לחייך. היועץ המשפטי לממשלה החליט שלא לערער על ההחלטה שלא להטיל עליו קלון. המשמעות: יוכל לכהן כשר בממשלת ישראל

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע לפני הצהריים (יום ב') כי אין בכוונתו לערער על ההחלטה שלא להטיל קלון על שר המשפטים לשעבר, חיים רמון. ההודעה ניתנה במכתב תשובה ששיגר עוזרו של היועץ המשפטי מזוז, עורך הדין רז נזרי, לארגון "אחותי".

 

היועץ המשפטי לממשלה מנמק את ההחלטה שלא להגיש ערעור, בכך שהשר לשעבר חיים רמון, שהורשע במעשה מגונה, לא ערער על גזר הדין ועל כן אין הוא מוצא מקום לערער. המשמעות היא שרמון יוכל באופן סופי ומוחלט לשוב ולכהן כשר בממשלת ישראל.

 

עורך הדין נזרי כותב לארגון "אחותי", שפנה ליועץ בעניין הקלון: "כידוע לכן, עמדת התביעה בענין שבנדון - כפי שהוצגה בפני בית משפט השלום בתל אביב בשלב הטיעונים לעונש - היתה, כי יש לקבוע שבנסיבות ביצוע העבירה על-ידי חבר הכנסת רמון דבק קלון, ואולם, בית המשפט לא קיבל את עמדתנו בעניין זה.

 

"לאחר בחינת הדברים, ולאחר שלא הוגש ערעור על-ידי ח"כ רמון, הגענו לכלל מסקנה, כי נוכח מכלול נסיבות הענין, אין מקום להגשת ערעור על-ידי המדינה בסוגיה זו, וזאת, אף שעמדתנו בסוגיה האמורה נותרה בעינה", מסכם נזרי.

 

סתגובה אמרו ב"אחותי" כי "הידע הנרחב של מזוז בנבכי החוק לא סייע לו להבחין בין עבירת מין לעבירת חנייה, ואנו מציעות לו כי יעבור במהרה סדנא במרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית כדי שיוכל להבין את חומרת השלכותיה של עבירת מין על הנפגעות. אנו רוצות להזכיר למזוז את דבריהם הקשים של השופטים כלפי רמון, שלא הסתפק רק במעשה מגונה, אלא גם טרח להכפיש את הנפגעת ולהסיר מעצמו כל אחריות". 

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל הודיע כי החלטת היועץ שלא לערער היא כשלעצמה "החלטה שיש עמה קלון". על פי הארגון, "אין עבירת מין שאין עמה קלון. דומה כי ההחלטה מהווה שיא של פגיעה באמון הציבור ובמערכת המשפט. העובדה שאין קלון בעבירה מהווה סימן שאלה ציבורי מהדהד מעל למערכת".

 

יצויין כי גם אם הארגונים השונים יבקשו לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה, מדובר בהליך תקדימי ומסובך. זאת, כיוון שהיום חלפה התקופה המותרת לערעור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. אין ערעור
צילום: ניב קלדרון
מומלצים