שתף קטע נבחר
תביעה נגד קניון מול הים: "פירסם" בחורה ללא אישורה
בית המשפט המחוזי בבאר שבע חייב את הנהלת הקניון באילת להסיר שלט חוצות ענק שהוצב על קיר במלון אדומית, לאחר שהאזרחית שמופיעה במרכזו של שלט הפרסום טענה, כי לא נתנה אישור לשימוש בצילומים שלה. האזרחית הגישה נגד הקניון תביעת פיצויים על סך 240 אלף שקל
הנהלת קניון "מול הים" באילת חויבה, לפני כשבוע, להסיר שלט פרסום חוצות ענק, אשר התנוסס על קיר של מלון אדומית, מול הקניון והשתרע על פני 5 קומות. זאת בעקבות בקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בב"ש על ידי האזרחית שרה אנג'ל (בת 25), המופיעה בתמונה שבמרכזו של שלט החוצות.

  

בתביעה,
שהוגשה על ידי עורכי הדין אביעד אטינגר ואודליה לוי-אטינגר ממשרד לוי אטינגר בוטון ושות', טוענת אנג'ל כי נאותה להצטלם לפני שלוש שנים, לשימוש מוגבל וחד פעמי בעלון פרסום של הקניון. לאחרונה הופתעה, לטענתה, לגלות כי תמונתה מתנוססת על שלט חוצות ענק אשר נתלה על הקיר החיצוני של מלון אדומית, מול הקניון.

  

בעקבות העתירה, נודע לאנג'ל כי הנהלת הקניון עשתה שימוש נרחב בתצלום ללא רשותה, בין היתר: הפקת רול אפים אשר הוצבו בקניון, שימוש בתצלום במסגרת שלט פרסום אלקטרוני מתחלף מחוץ לקניון וכן בשלטים הפזורים ברחבי העיר אילת, פרסומים במדריכים המיועדים לקהל צרפתי ומופצים באילת, פוסטרים בשפה הצרפתית אשר הופצו בצרפת, חוברות של חברות התעופה ארקיע וישראייר המחולקות לנוסעים וכן עיתונים ועלונים שונים שהופצו בעיר.

 

בתביעת הפיצויים על סך כ-240 אלף שקל, אשר הוגשה שלשום (א') לבית המשפט המחוזי בב"ש, טוענת אנג'ל כי השימוש הממושך בתצלום לצורכי פרסום הקניון, ללא הסכמתה ורשותה, מהווים פגיעה בזכותה לפרטיות והטעייתה. עוד היא טוענת, כי נמנעו ממנה רווחים שיכולה הייתה להפיק מפרסום הצילום בסדרי גודל כפי שפורסמו בפועל.

  

מיד לאחר הגשת הבקשה לבית המשפט - ועוד טרם הדיון – מיהרה הנהלת הקניון להסיר את השלט כאמור. בדיון שנערך בשבוע שעבר, נתן בית המשפט הוראה להסיר את שלט החוצות הענק וכן צו המונע מהקניון מלהשתמש בצילום או בכל תמונה אחרת הנמצאת ברשותו בה מופיעה אנג'ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
מול הים. פרסם בלי אישור האזרחית
צילום: ג'ו קוט
מומלצים