שתף קטע נבחר

אולמרט: אשאר ראש הממשלה גם אחרי הבחירות

כשהוא מוקף בשרי מפלגתו ופעילי קדימה, הביע ראש הממשלה ביטחון בהמשך דרכו, למרות גלי הביקורת האחרונים: "בשנה האחרונה לא היה קל להתמודד עם התקשורת, שבהתחלה הייתה בעד המלחמה ועכשיו נהייתה טורפת, אבל גזרתי על עצמי תמיד להסתכל קדימה". על המינויים החדשים: "מיניתי את חיים רמון ורוני בר-און כי הם חברים שלי, וכדי שיידעו שאני לא שוכח חברים"

"מיניתי את חיים רמון ורוני בר-און לשרים כי הם חברים שלי, וכדי שיידעו שאני לא שוכח חברים". כך אמר אמש (א') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכנס פעילים של מפלגת קדימה שנערך במעונו בירושלים. אולמרט לא בחל בהצהרות והודיע כי ייבחר לראשות הממשלה גם בבחירות הבאות.

 

באירוע, בו השתתפו בין היתר השרים חיים רמון, רוני בר-און, רוחמה אברהם, ומנכ"ל קדימה יוחנן פלסנר, גיחך אולמרט על העימותים בין אהוד ברק לבנימין נתניהו: "ישראל צריכה להיות מנוהלת בדרך שיש בה שילוב נכון של רגישות ביטחונית, חמלה אנושית ואחריות כלכלית וחברתית", אמר ראש הממשלה. "ברק אומר שהוא יתמודד מול ביבי וביבי אומר שהוא יתמודד נגד ברק. אני משתף את נתניהו בדברים הכי סודיים, ברק שר ביטחון בסדר גמור, אבל אני אמשיך להיות ראש ממשלה".

 

ראש הממשלה אולמרט, אולי בהשפעת החברים שסבבו אותו, נשמע נינוח מאוד והסביר את ההגיון מאחורי סבב התיקים האחרון בממשלתו: "מיניתי אותם (רמון ובר-און) כי הם חברים שלי, ובכדי שיידעו שאני לא שוכח חברים. מיניתי אותם גם כי הם הטובים ביותר. רמון הוא הפוליטיקאי האנרגטי, הדינאמי והיצירתי מבין כל הפוליטיקאים בישראל. לא הייתי מוכן לוותר עליו. אני מאושר שהוא חזר. הוא אמר לי למנות את רוני בר-און כי זה הכי טוב בשבילי".

 

עוד הוסיף אולמרט: "את בר און מיניתי כי היה צריך מישהו שיקבל החלטות לא פופולאריות, ואת אברהם כי רציתי שתהיה לי בעלת-בית בכנסת". אולמרט לא שכח גם את שר האוצר היוצא, אברהם הירשזון, ואמר כי הוא מאמין שיוכח כי הוא לא כשל, למרות החקירות המנהלות נגדו: "אני מאמין בו, אתם תראו את זה".

 

למרות דברי ראש הממשלה, נדמה כי את מירב תשומת הלב תפס נאומו הפוליטי הראשון של רמון, מאז חזרתו לפוליטיקה. "כבר הייתי בחוץ והחלטתי לא לחזור, אך יש כאן ראש ממשלה שהוא חבר. הוא לא עשה חשבונאות על מה יגידו בתקשורת. הוא עושה דברים נכונים ולא פופולאריים, אבל יבוא הזמן וכל הציבור יראה את התוצאות של מה שהוא עושה", אמר רמון.

 

"אני מכיר את שני הטוענים לכתר מחוץ לקדימה (ברק ונתניהו) וגם את אלה מבפנים, אך זה לא רציני", הוסיף רמון. "ראש הממשלה שלנו עולה על ביבי ועל ברק בכל פרמטר. כשראש הממשלה התחנן שאחזור אמרתי לו 'די, עזוב אותי', אבל כשאני יודע מי יהיה אם הוא לא יהיה, לא יכולתי להישאר בבית".

 

בהתייחסו למלחמת לבנון השניה אמר אולמרט: "טוב שהכשלים נחשפו. בשנה האחרונה לא היה קל להתמודד עם התקשורת, שבהתחלה הייתה בעד המלחמה ועכשיו נהייתה טורפת, אבל גזרתי על עצמי תמיד להסתכל קדימה". בתום הכנס הזמין אולמרט את הפעילים להגיע ביום חמישי לישיבת מועצת קדימה, בה צפוי להשתתף גם נשיא המדינה, שמעון פרס, ממנו ייפרדו בתנועה בסיום האירוע.

 

השרה אברהם ביקשה במסגרת הכנס לטפל בנושא חוק ההסדרים, בו עסקה בעבר. אברהם הובילה מהלך נרחב לצמצום משמעותי בחוק ההסדרים ומאוחר יותר פעלה להוביל לביטולו מאחר ואינו תואם את הנורמות, לטענתה.


פורסם לראשונה 22/07/2007 21:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. דאג לחברים
צילום: רויטרס
רמון. בטוח בדרכו של אולמרט
צילום: ניב קלדרון
מומלצים