שתף קטע נבחר

בזק בינלאומי גילתה את לינוקס

בראשית הייתה אקטקום, ספקית אינטרנט קטנה מצפון הארץ שנתנה חסות ומימנה מגוון פעילויות לקהילת הלינוקס הישראלית - כולן ללא מטרת רווח. משנרכשה אקטקום על-ידי בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט הגדולה ביותר בארץ, מישהו החליט לסגור את השאלטר על אתרי קוד פתוח שאוחסנו בעלות זעומה בחוות השרתים של אקטקום. נציגי מכירות פנו לבעלי האתרים והודיעו שאין ארוחות חינם וצריך להתחיל לשלם על איחסון.

 

"כשהתקשרתי לאמיר פליבצקי (מנכ"ל אקטקום לשעבר - א.ש.) ובדקתי את האפשרות של מתן חסות לכנס אוגוסט פינגווין, הוא הפנה אותי לבזק בינלאומי, והם לא הביעו עניין", אמר ביוני שחר שמש, פעיל קוד פתוח וחבר עמותת המקור. כעת בזק בינלאומי מודיעה שהיא הופכת את ההחלטה ונותנת חסות לכנס השנתי אוגוסט פינגווין, שיתקיים ביום שישי הקרוב, ה-10.8 בבית ציוני אמריקה בתל אביב. בנוסף, האתרים העצמאיים שנדרשו לשלם ועמדו בסכנת סגירה קיבלו איחסון חינם.

 

מצד אחד מדובר בצעד מבורך, שגוף גדול כמו בזק בינלאומי מצטרף לרשימת נותני החסות של ארועים המיועדים לקהילת הקוד הפתוח הישראלית, מממן אתרים קהילתיים ואף מספיק תמיכה טכנית טלפונית בהפצות לינוקס פופולריות כמו Ubuntu. אבל כעת נותר רק לתהות אם שיתוף הפעולה הזה היה קורה ללא הלחץ התקשורתי הנלווה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעד מבורך או מזעור נזק תדמיתי?
מומלצים