שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ועדה מיוחדת תגבש תוכנית אב לשדות התעופה

  שר התחבורה הודיע על הקמת ועדה שתגבש תוכנית שאמורה להכין את ענף התעופה בישראל להתפתחות הצפויה בשנים הקרובות. הוועדה תבחן בין היתר הקמת שדות תעופה בינ"ל נוספים ופיתוח התשתית בבן גוריון. "אנו חייבים לתכנן את צעדינו היטב בראייה עתידית ארוכת טווח", אמר מופז

  שר התחבורה, שאול מופז, מינה היום (ב') את האלוף במיל'הרצל בודינגר לעמוד בראש ועדה ציבורית שתכין תכנית אב לשדות התעופה בישראל. הוועדה תעסוק בין היתר בגיבוש המלצות לפיתוח שדות תעופה, ואף תבחן הקמת שדה בינלאומי חדש מול חופי תל אביב.

   

  בוועדה יהיו חברים אודי זהר, מנהל רשות התעופה האזרחית, קרן טרנר, נציגת אגף התקציבים במשרד האוצר, אברהם ירושלמי, נציג משרד התחבורה, וכן נציגי משרד הביטחון, צה"ל, משרד הפנים והציבור. תפקידי הוועדה יהיו למפות את העבודות הקודמות שנעשו בנושא, לגבש תכנית והמלצות למדיניות פיתוח שדות תעופה לטיסות בינלאומיות, פנים ארציות, ולתעופה הכללית לחמישים השנים הבאות. הדברים אמורים להיעשות, בין היתר, תוך התחשבות באינטרסים של המערכת הביטחונית, האזרחית והתיירותית. 

   

  מופז ביקש מבודינגר לבחון כיצד ניתן לקדם את הקמתו של שדה תעופה בינלאומי נוסף מול חופי תל-אביב, שיוקם במימון סקטור פרטי. בנוסף, ייבחנו אפשרויות של הקמת שדה תעופה בינלאומי בצפון, ותבדק התפתחות תשתיתית לשדה התעופה בן-גוריון. הוועדה אף תעסוק בהקמת שדה תעופה בדרום כחלופה לשדה הקיים באילת, וכן תגבש המלצות לגבי שדות התעופה הפנים-ארציים בהרצליה, חיפה וראש פינה.

   

  לדברי מופז, יש להתכונן להתפתחות הצפויה בענף התעופה בעשרות השנים הקרובות. "השמיים הם שער הכניסה והיציאה המרכזי של מדינת ישראל. לכן, כבר היום אנו חייבים לתכנן את צעדינו היטב בראייה עתידית ארוכת טווח, שנותנת מענה לצרכיהם של כלל הגורמים, ומיטיבה עם אזרחי ישראל והכלכלה הישראלית". הוועדה צפויה להגיש את מסקנות הביניים שלה בחודש דצמבר, ודו"ח מסכם של פעילותה יוגש במרץ. מופז החליט על הקמת הוועדה במקביל להודעתו על הדחת מנכ"ל רשות שדות התעופה, גבי אופיר, בשל משבר אמון עמוק בין המנכ"ל לבין חברי מועצת הרשות ובכירים בהנהלת הרשות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיבדק הקמת שדה תעופה בינ"ל נוסף. מופז
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים