שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית נגד קניון בת ים: "מאפשר עישון"
היקף התביעה: 25 מיליון שקלים. התובעת: בשטח הקניון ממוקמות מאות מאפרות שכאילו אומרות למעשן הפוטנציאלי - 'בוא תעשן'

בקשה לתביעה ייצוגית בסך 25 מיליון שקלים הוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בתביעה, שהוגשה על ידי לילי כהן באמצעות עו"ד יוחי גבע, נטען כי הקניון מאפשר לעשן בתחומו ללא הפרעה וללא אכיפה.

 

בכתב התביעה נטען, כי "בביקוריה בקניון בת ים, נחשפה המבקשת, פעם אחר פעם, ללקוחות הקניון המעשנים בחופשיות, בכל שטח הקניון. במקרים רבים, חזתה המבקשת בעובדים של הקניון, ובעובדים העובדים בבתי מסחר בתחום הקניון, עומדים ומעשנים ללא כל הפרעה. בשטח הקניון, ממוקמות מאות מאפרות שכאילו אומרות למעשן הפוטנציאלי 'בוא תעשן'. בנוסף, אין בשטח הקניון שלטים בכמות מספקת על מנת ליידע את קהל הלקוחות בדבר איסור העישון. השלטים הנמצאים בקניון, ממוקמים במיקום בו ממש בלתי אפשרי לראותם".

 

לטענת המבקשת, היא "סובלת מריחו של עשן הסיגריות והיחשפות לעשן גורמת לה להרגשה כללית לא נעימה". עוד טענה, כי בכל ביקוריה בקניון היא סבלה מעישון פאסיבי ולמרות כל בקשותיה הן מהעובדים והן מעוברי אורח להפסיק לעשן, היא לא נענתה.

 

בכתב התביעה נטען, כי הנהלת הקניון הפרה תקנות רבות של הגבלת עישון במקומות ציבוריים, לא הציבה כנדרש בחוק שלטים האוסרים על עישון, הציבה מאפרות ברחבי הקניון, ואף תלתה שלט "פינת עישון" בחלל פתוח ליד אזור המסעדות, בניגוד לחוק.

 

סכום התביעה, בסך 25 מיליון שקלים, הוא בגין הפגיעה ב"קהל הלקוחות של קניון בת-ים אשר אינם מעשנים ואשר נחשפו שלא מרצונם לעשן סגריות בעת שהותם בשטח הקניון בתקופה שבין 1.1.04 ועד ליום הגשת התובענה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "בקשה לייצוגית נגד קניון בת ים: "מאפשר עישון" "
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים