שתף קטע נבחר
זירת הקניות

איך מחנכים את החתולה לארוחות קבועות?

החתולה שלי שמנמנה והיא כעת בדיאטה. לאחרונה, היא מפתחת רעב בשעות בוקר מוקדמות ועושה שמות בבית. איך מחנכים אותה לאכול בשעות קבועות? (דינה)

 

אפשר לחנך חתול אם עושים זאת בדרך מתאימה לחתולים. המלצתי היא לתת לחתולה שלך אוכל בזמנים קבועים, ולהתעלם לחלוטין מהנדנודים שלה בזמנים אחרים. השכם בבוקר, העמידי פנים שאת ישנה. אל תגערי בה ואל תקומי. בהתחלה היא תגביר את הנדנודים, אבל אם תתמידי, היא תלמד שזה לא עובד ותפסיק.

 

כדי לעזור לה לישון טוב, שחקי איתה לפני השינה במשחק חכה במשך כ-10-20 דקות. לאחר המשחק, תני לה את ארוחת הערב שלה. היא תלך לישון שבעה ועייפה וזה יעזור לה להמתין בסבלנות עד שתקומי בבוקר.

 

כדי לעזור לה לרדת במשקל ולהתרגל לא "לטרוף" את האוכל, את יכולה גם לתת לה "להרוויח" את האוכל בחלק מהארוחות. במקום למלא לה את הצלחת, קחי גרגר אוכל יבש, תני לה להריח אותו וזרקי אותו למרחק מה על הרצפה כדי שהיא תלך לקחת אותו, וכך, תני לה את הארוחה (או חלק ממנה), גרגר, גרגר.

 

אפשר לשדרג, לגוון ולהוסיף עניין אם תבקשי ממנה לעלות על שרפרף או מדרגה, לקפוץ למקום כלשהו וכיד הדמיון הטובה עליך ובמידה בה החתולה משתפת פעולה. בהצלחה (יעל צפריר)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים