שתף קטע נבחר

הצעת חוק: לאסור ניהול בתי בושת באינטרנט

חברת הכנסת זהבה גלאון מבקשת לתקן את החוק האוסר על ניהול בתי בושת, ולהוסיף בו את האינטרנט, וכן לתקן את הסעיף המתיר פרסום שירותי מין

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) הגישה הצעת חוק (להורדה, RTF), לפי ייאסר ניהול של בתי בושת באינטרנט. גלאון מבקשת להוסיף את צמד המילים "אתר אינטרנט" לסעיף 204 של חוק העונשין הנוכחי, לפיו "מי שמחזיק או מנהל מקום, לרבות כלי רכב וכלי שיט, לשם עיסוק בזנות, דינו - מאסר חמש שנים".

 

"ברשת האינטרנט פועלים עשרות בתי בושת וירטואליים", מסרה גלאון בהודעה לעיתונות, "בהם מוצגות נשים למכירה. אתרים אלו מאפשרים נגישות ודיסקרטיות, שומרים על האנונימיות של הלקוחות שמזמינים שירותי מין, ומגבירים את הביקוש לזנות. רשויות אכיפת החוק כמעט ואינם פועלים נגד בתי הבושת הוירטואליים בהיעדר כלים חוקיים מתאימים".

 

מה הוא בית בושת וירטואלי?

כיצד ניתן להגדיר אתר אינטרנט כ"מקום" בדומה לרכב או לספינה? "ברגע שאתה יכול להיכנס לשם", מסבירה גלאון ל-ynet, "ולקבל מידע ואתה יכול לקנות או למכור וזה נותן לגיטימציה לפרסום שירותי זנות, מבחינתי זה מקום, גם אם הוא וירטואלי".

 

ההתייחסות הזאת לבתי בושת "וירטואלים" בחוק עשוייה אולי ליצור בלבול בין בתי בושת המפרסמים ברשת, לבין בתי בושת המתנהלים במשחקי תפקידים בעולמות וירטואלים כגון Second Life, השנויים במחלוקת בעולם. "אני לא מכירה את העולם הזה מספיק", אמורת גלאון, "התחום שלי הוא סחר בנשים ... הסוחרים מצאו דרכים יותר מתוחכמות (לפרסם שירותי מין - א.ק), וזאת אחת הדרכים שלהם".

 

"הסעיף מבקש להטיל אחריות לא רק על מנהל בית הבושת עצמו, כי אם גם על שותפיו לדבר עבירה", נכתב בדברי ההסבר לחוק, "כפי שהפסיקה היום קובעת כי ביחס לבית בושת לא רק המנהל נושא באחריות כי אם גם הקופאי, הנהג והשומר, כך גם בבית הבושת הווירטואלי מנהל האתר, הגרפיקאי ועורך התוכן צריכים לשאת באחריות למעשיהם".  גלאון נעזרה בהכנת ההצעה בעו"ד נעמי לבנקרון מהמכללה למנהל.

 

במקביל, אומרת גלאון ל-ynet כי הגישה הצעה נוספת, ותפעל בימים הקרובים גם לשינוי סעיף 205ג לחוק, שתוקן ב-1998 ומתיר פירסום שירותי זנות תחת סייגים מסויימים, וכל עוד מדובר בפרסום נפרד - תיקון זה נועד במקור למנוע את פרסומם של מודעות לשירותי מין בעיתוניים יומיים, וגרם לכך שהפרסומים הללו יהפכו לפחות בוטים על ידי שימוש במילים כמו "אירוח דיסקרטי". לדבריה, התיקון החדש אף ימנע את תופעת כרטיסי הביקור של מכוני הליווי המוצמדים למכוניות.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייאסר לנהל בתי בושת ברשת
צילום: איי פי
מומלצים