שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  קיציס חותם "אדי": "בעולם הבא אסתפק בכליה אחת"

  "מה יכול להיות יותר מדהים מזה: ברגע בו החיים נפסקים, תעזור למישהו אחר לשפר, והרבה פעמים להציל, את החיים שלו. זה נשמע לי הכי טבעי בעולם". אייל קיציס, מגיש החדשות הכי נצפה בטלוויזיה, מספר למה חתם על כרטיס אָדי

  החתימה

  חתמתי על כרטיס אָדי כשהייתי בן 16.

   

  ההתלבטות

  לא הייתה לי שום התלבטות טרם החתימה שלי על כרטיס אָדי. זה נשמע לי כמו הדבר הכי ברור בעולם. מה יכול להיות יותר מדהים מזה: ברגע בו החיים נפסקים, תעזור למישהו אחר לשפר, והרבה פעמים להציל, את החיים שלו. זה נשמע לי הכי טבעי בעולם.

   

  הגורם

  כשהייתי בן 16 הוצאנו כמה חבר'ה רישיון לטוסטוס וקנינו אופנוע. 50 סמ"ק, אבל אופנוע. שמענו כל מיני סיפורים על תאונות דרכים של אנשים ובאחד המקומות שקנינו בו ציוד לאופנוע, הציעו לנו לחתום על הכרטיס. כנער בן 16 לא חשבתי פעמיים. זה נראה לי הדבר הכי נכון לעשות.

   

  התגובות

  לא זכורות לי תגובות מיוחדות. החבורה שלי כולה חתמה ואני לא זוכר שהיה לנו דיון סביב זה. לא פגשתי במישהו שאמר לי 'מה פתאום, זאת טעות, אני רוצה לשמור את כל האברים שלי ולהיקבר איתם'.


  תרומת אברים זה דבר פשוט ובסיסי (צילום: עופר עמרם)

   

  אני עושה

  יוצא לי לדבר על זה עם אנשים ואני מנסה להעביר להם שזה פשוט בסיסי לעשות את זה. אבל, רק מפה לאוזן.

   

  בכל העולם מנסים לגייס מה שנקרא 'סלבריטאים', או שהם בעצמם מתגייסים, לכל מיני דברים שהם מאמינים בהם. כל דבר כזה הוא לטובה וברור שכדאי לעשותו. מצד שני, אנחנו בסך הכל אנשים שמופיעים בטלוויזיה, לא צריך לחשוב שאנחנו כל-יכולים או משהו כזה, אבל אם אפשר לעזור, ובטח בכזה דבר, זאת מצווה ממש.

   

  פגשתי בחולה

  הרבה פעמים קרובים של אנשים שאוהבים את התוכניות שלנו והם במצבים פחות נעימים מבקשים שנבוא לבקר אותם. כך יצא לי לבקר חולים שהמתינו להשתלות, כולל השתלת לב של ילדה ועוד דברים ממש קשים. אין דבר שמסב אושר גדול יותר מלראות את כל החבר'ה האלה שקיבלו כבד, לב או כל איבר אחר. אנשים מחכים לפעמים שנים עד קבלת האבר, ועד אז החיים שלהם אינם חיים.

   

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  בדרך כלל לא נעים לשאול את כל השאלות, אבל חולים שפגשנו סיפרו על קשר נורא מיוחד בין המשפחות של התורמים לבין מי שתרמו לו או לה. הם הופכים ממש למשפחה גדולה. הלב של הבן שלהם, שנהרג בתאונת דרכים או במלחמה או בכל דבר אחר, פתאום פועם בקרבו של מישהו אחר, אז אי אפשר להתנתק מזה.

   

  כולנו שווים

  לומר 'רק לא לערבים' זה דבר מאוד מטומטם. קראנו כבר הרבה פעמים שערבים תרמו לנו, וגם אנחנו תרמנו לערבים. זה רק מראה כמה האדם הפשוט וכל האזרחים, פה ושם, רוצים שיהיה שלום בינינו ולא עושים עניין מכל הדבר הזה. זאת רק עוד הזדמנות להוכיח לכולם שבאמת אין הבדל בינינו לבינם. 

   

  התרומה והדת

  בהמון מקרים, ולא רק בעניין תרומת האברים, אנחנו נתקלים בפסקי הלכה שסותמים לנו את הפה. אין מה לעשות וככה זה. או שהם יודעים משהו שאנחנו לא, או שאנחנו יודעים משהו שהם לא, אבל אין הרבה מה לעשות עם זה. 

  במקרה של תרומת אברים צריך להיות קודם כל הרצון לעשות את זה. אי אפשר להכריח אדם לתרום. כך שהכדור נמצא במגרש שלהם. הרבנים צריכים להחליט שהם משנים את פסק ההלכה בנושא ומאשרים לכל הציבור לתרום. אם הם לא מבינים כמה זה חשוב, אז חבל מאוד. חבל לי שכאלה דברים מונעים חיים מאנשים אחרים. אם אני אסתובב בעולם הבא עם כליה אחת פחות, גם לא נורא.

   

  מילה לספקנים

  מהן שתי האפשרויות שעומדות כאן? או שתיקח איתך לאדמה את כל אבריך שחלקם, מן הסתם, במצב מצוין ומישהו שזוחל שם למטה יאכל אותם אט לאט - או שהם יושתלו בילד שמחכה כבר שנים לתרומה. ומה שהוא צריך נמצא אצלך, ויכול להעניק לו חיים רגילים ונורמאליים, שלא היו מנת חלקו עד כה. 


  רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן


 2. לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  תרומת אברים - מצווה של ממש. קיציס
  צילום: תומריקו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים