שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טליה קינן זכתה בפרס גוטסדינר לאמן צעיר

  קינן, בוגרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, מציגה בשיתוף עם שי צורים, המועמד השני לפרס, תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב

  זוכת פרס נתן גוטסדינר לאמן ישראלי צעיר לשנת 2007 היא טליה קינן, בוגרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. קינן, 30, ילידת כפר סבא, הגיעה לשלב הסופי של התחרות ביחד עם האמן שי צורים, גם הוא בוגר בצלאל שהמשיך את לימודיו בבית הספר לאמנות חזותית בניו יורק.

   

  ביחד, כמיטב מסורת הפרס, יציגו השניים תערוכה משותפת במוזיאון תל אביב לאמנות. על הזכייה הכריזה היום במוזיאון תל אביב השופטת סוזן לנדאו, אוצרת בכירה במוזיאון ישראל והאוצרת של הביתן הישראלי בביאנלה של וונציה בשנה שעברה. 


  מתוך התערוכה. "קינן יוצרת חוויה של התגלות" 

   

  לאחר סינון המתמודדים בחרה ועדת שיפוט את שני הפיינליסטים ומבין שניהם נדרשה לנדאו להכריע לגבי הזוכה. בנימוקיה להחלטה כתבה לנדאו: "באמצעים מינימאליים, תוך שימוש מבריק במדיות שונות, ובעדינות אין קץ יוצרת קינן חוויה של התגלות, מעין קסם קטן. לעבודתה יש איכות חמקמקה – המהות נרמזת, לעתים היא רק צל חולף. הצופה נמשך אל עולם נוכח ובו בזמן ערטילאי, כמו חלום בהקיץ. הדימוי שממחיש זאת בתערוכה הוא של הפאנטום – ספק פסל, ספק דמות מסתורית – שמופיע באורל פלא במרכזה של רחבת החלקה על הקרח".  


  מתוך התערוכה. "התרחשות סוגסטיבית, מעין פתיון שקינן טומנת לצופה" 

   

  לדברי לנדאו צפייה בעבודתה של קינן דורשת ריכוז ורגע של חוסר תשומת לב עלול לגרור פספוס של ההתרחשות. "כמו דהרת הסוס שחוצה את המסך הצר בעבודתה 'הכפר', ההתרחשות היא סוגסטיבית, מעין פיתיון שטומנת קינן עבור הצופה שחווה את היצירה ומעניק לה משמעות מתוך עולמו הפנימי הפרטי", היא אומרת ומוסיפה, "מרתק יהיה לעקוב אחר ההתפתחות של שני האמנים בהמשך ואני מאחלת להם הצלחה רבה וברכה באמנותם".

   

  במהלך 12 השנים בהן מוענק פרס גוטסדינר לאמן הצעיר זכו בו מרים כבסה, יוסי ברגר, יואב שמואלי, אוהד מרומי, יהודית סספורטס, עדי נס, מירי סגל, אחלאם שיבלי, נלי אגסי, סיגלית לנדאו, שרון יערי ויעל ברתנא.

   

  הפרס, כאמור, כולל תערוכה משותפת של שני המועמדים שהגיעו לשלב הגמר ולצדה קטלוג. במקביל מוענק לזוכה בתחרות פרס כספי בסכום 10,000 דולר.

   

  התערוכה, שנפתחה ב-26 בפברואר, ותינעל ב17 במאי, מוצגת בגלריה ג'נט אסיא וגלריות צ'רלס ואוולין קרמר במוזיאון תל אביב לאמנות. קינן מציגה בתערוכה "הים נהיה נמר" עבודות וידאו ורישומים. שי צורים מציג בתערוכה "תולעים ואריות", פסלים ורישומים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קינן. זוכת פרס גוטסדינר לשנת 2007
  צילום: גיא שרף
  לאתר ההטבות
  מומלצים