שתף קטע נבחר

ניצב (בדימוס) יעקב רז מונה ליו"ר נמל אשדוד

מחליף את איריס שטרק. שר התחבורה מינה גם את זיוה פתיר ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, את בן ציון סלמן ליו"ר נמל חיפה ויעקב אפרתי ליו"ר הרכבת

מינוי נוסף בתחום התחבורה: שר התחבורה שאול מופז הודיע היום (ה') על מינויו של ניצב בדימוס יעקב רז ליו"ר דירקטוריון נמל אשדוד. רז יחליף את איריס שטרק, שסיימה את כהונתה. המינוי טעון את אישורה של ועדת שפניץ לאישור מינויים בחברות ממשלתיות.

 

לפני כשמונה חודשים השתחרר רז ממשטרת ישראל בתום 31 שנות שירות, בדרגת ניצב. בתפקידו האחרון שימש כראש את"ל (אגף תמיכה לוגיסטי). לפני כן כיהן רז במגוון תפקידים, ביניהם מפקד מרחב דן וירקון, סגן מפקד מחוז מרכז וראש אגף התנועה. בתפקידו האחרון כראש את"ל עסק רז, בין היתר, בתחומי התשתיות, הפרויקטים והרכש.

 

בנוסף הודיע מופז על שורת מינויים אחראיים, ביניהם מינויה של זיוה פתיר ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בן ציון סלמן ליו"ר נמל חיפה ויעקב אפרתי ליו"ר הרכבת.

 

זוהי לא הפעם הראשונה בה מחליט מופז למנות איש מערכת הביטחון לעמוד בראש חברה ממשלתית שבאחריות משרד התחבורה. לרז קדמו האלוף במיל' יצחק (חקי) הראל, כמנכ"ל הרכבת, אלוף במיל' יפתח רון טל, כיו"ר חברת נמלי ישראל, ותא"ל במיל' יאיר דורי כמנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

 

מופז אמר היום: "רז הוא אדם בעל כישורים ויכולות מוכחות בהובלה וניהול של מערכות מורכבות וגדולות. נמל אשדוד הוא כבר היום עורק מרכזי בתשתית הסחר והכלכלה של מדינת ישראל והוא צפוי לגדול ולהתפתח בשנים הקרובות. אין לי ספק כי ניסיונו רב השנים של רז במשטרת ישראל בתחומי הפיקוד והניהול, יסייעו לו להוביל את נמל אשדוד לעבר האתגרים הנכונים לו". רז התייחס אף הוא לעבודתו החדשה ואמר: "אני רואה בתפקיד משימה לאומית ואתגר מן השורה הראשונה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
רז. "משימה לאומית ואתגר"
צילום: גבי מנשה
מומלצים