שתף קטע נבחר

שולמית אלוני על פרישת ביילין: לא אתגעגע

יוסי ביילין עוזב את מחנה השלום, אבל אפילו במפלגתו לא כולם מזילים דמעה. שולמית אלוני: "אנחנו לא חברים כל כך טובים, לכן לא אתגעגע". יוסי שריד: "לכל אדם שעת פרישה". דווקא אפי איתם מחמיא: "כל אזרח צריך להצטער"

פרישתו של יוסי ביילין מהפוליטיקה התקבלה בצער אצל יו"ר מרצ הנוכחי, חיים אורון, אבל יש מי שלא מצטער על עזיבתו. יו"ר מרצ המיתולוגית, שולמית אלוני, אמרה ל-ynet: "אנחנו לא חברים כל כך טובים, לכן לא אתגעגע. אני לא מתגעגעת לאנשים".

 

אלוני אמרה כי ביילין "יודע מה הוא רוצה ואני מאחלת לו בהצלחה. לי הספיק להיות חברת כנסת כי הייתי הרבה מאוד שנים - משנת 1965. וחשבתי שמספיק, שאני יכולה לעשות דברים אחרים. יכול להיות שהייתה לו אמביציה גדולה יותר. היום זה לא כבוד גדול להיות חבר כנסת. כשאדם טעם איך זה להיות חבר כנסת והיה גם שר, מותר לו ללכת גם לדברים אחרים. מותר לו לחפש דרך חדשה".

 

לשאלה האם ייחסר לה ולמערכת הפוליטית, השיבה אלוני: "אני מניחה שהוא אדם פעיל שימשיך לעשות דברים טובים, ואני מאחלת לו הצלחה. אני מניחה שימשיך במאבקו למען השלום. אדם שפונה לעסקים אינו כולו בעסקים. אני מאחלת לו כל טוב".

 

יורשהּ של אלוני בראשות מרצ, יוסי שריד, הסתפק באמירה ש"אין אדם שאין לו שעת פרישה".

 

עמיר פרץ: הוא לא חגג "אמרתי לכם"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, שהיה גם חברו של ביילין ל"שמינייה" בעבודה, הביע בשיחה עם ynet צער על עזיבתו. "אין ספק שביילין היה אחד האנשים הבולטים ביותר בעשרים השנה האחרונות שגם יצרו סדר, גם הכתיבו והשפיעו על המציאות".

 

פרץ הוסיף: "אני חושב שיוסי ביילין שייך למנהיגים המיוחדים שדבקים בעמדותיהם ולא ממהרים לצאת במחולות בראש חוצות כשנוצר משבר לאומי שמוכיח כמה צדקו.

 יוסי הוא אחד האנשים שלמרות הביקורת, נשאר אמין. הוא עשה את כל שעשה מתוך אהבה למדינת ישראל".

 

גם בצד השני של המפה הפוליטית, יש לביילין הערכה רבה. ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר: "יוסי תמיד היה יריב פוליטי ואידיאולוגי ראוי והגון, ובדרכו שלו אוהב העם והמדינה. בתקופת חברותנו המשותפת בוועדת חוץ וביטחון זכיתי להכיר אדם ערכי וענייני, שידע לעמוד על דעתו בצורה מכובדת. פרישתו מהפוליטיקה צריכה לצער כל אזרח במדינת ישראל ללא קשר להשקפתו הפוליטית".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, יעל לוי ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא תתגעגע. שולמית אלוני
צילום: אלי אלגרט
הולך לעסקים. ביילין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים