שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי הרכבת: מחר נפתח בשביתה איטלקית
  ועדי העובדים ברכבת ישראל מאיימים כי יפתחו מחר בשביתה איטלקית, שעשויה לגרום לשיבושי לוחות זמנים קשים בכל רחבי הארץ. הנהלת הרכבת: "אנחנו מודעים לאיום ונערכים בהתאם. כל שיבוש יטופל באופן החריף והחד ביותר"

  שביתה איטלקית ברכבת ישראל. ל-ynet נודע כי ועדי העובדים ברכבת ישראל החלו לשבש היום (ד') את תנועת הרכבות, במחאה על צעדים שנקטה לאחרונה הנהלת החברה. עוד נודע כי בכוונת העובדים להחריף מחר את הצעדים, ולגרום בכך לעיכובים ושיבושים בתנועת הרכבות בכל רחבי הארץ. בהנהלת הרכבת אישרו כי נודע להם על החלטת ועדי העובדים לשבש את תנועת הרכבות מחר, וכי הם נערכים בהתאם.

   

   

  בשיחה עם ynet, מציין מקור ברכבת כי כבר היום ירדה רמת הדיוק של הרכבות: מממוצע דיוק של יותר מ-90% במהלך כל ינואר, לפחות מ-80% במהלך אחר הצהריים של יום חול רגוע יחסית. אולם המקור מבהיר כי אם יממשו העובדים את איומיהם, המצב יחמיר מחר משמעותית. "מחר תהיה קטסטרופה אמיתית", דברי המקור.

   

  מהנהלת הרכבת נמסר ל-ynet כי "כל שיבוש שייעשה בעבודת הרכבת, יטופל משמעתית באופן החריף והחד ביותר - במטרה למנוע פגיעה בתנועת הרכבות". עוד אומרים שם כי "ההנהלה לא תיתן לקומץ עובדים לפגוע בשירות הניתן לציבור הנוסעים".


  מחר: העובדים ישבשו את תנועת הרכבות (צילום: משה מילנר, לע"מ) 

   

  על מה השביתה?

  "ועדי העובדים לא רואים את עצמם שותפים בעבודת הרכבת היום", אומר ל-ynet מקור בחברה. "ההנהלה עושה שינויים דרמטיים במבנה החברה,
  מבלי לשתף את העובדים או את ועדי העובדים. לכן יש התמרמרות וכעס רב בקרב על העובדים - ואפילו בקרב אלה שמעריכים את חאקי (מנכ"ל הרכבת יצחק הראל, ש.ה)". לדעה זו שותפים גורמים נוספים ברכבת, שהסבירו היום ל-ynet כי לאחרונה ניכרת תסיסה רבה בקרב עובדי הרכבת. זאת, לאחר שבדצמבר האחרון נעצרו יו"ר ועד העובדים הארצי וסגנו, בחשד לשחיתות וקבלת טובות הנאה. "מאז שהיו"ר וסגנו נעצרו, אין בעצם לעובדים מי שייצג אותם מול ההנהלה - והמנכ"ל מנצל את זה", אומר המקור.

   

  ממידע שהגיע לידי ynet, עולה כי אתמול (ג') נערכה "ישיבת תיאום" בביתו של אחד מבכירי ועד העובדים, ובה הוחלט על נקיטת השיבושים. בוועדי העובדים מתרעמים על כך שהנהלת החברה פיטרה לאחרונה עשרות עובדים, מבלי להתייעץ עמם. בנוסף, בוועדים טוענים כי במקומם של חלק מהעובדים שפוטרו, הוחלט להביא עובדים חדשים, המקורבים להנהלת החברה - כאשר לחלקם יש רקע צבאי בלבד, בדומה לזה של מנכ"ל החברה.

   

  עוד נודע ל-ynet כי אתמול הופץ מכתב לעובדי הרכבת, ובו מודיע אחד מוועדי העובדים כי יש להימנע מלקבל את השי שמחלקת הנהלת החברה לרגל ט"ו בשבט. "לאור התעלמותה של הנהלת רכבת ישראל מהעובדים והוועדים, אנו מורים לכל העובדים לא לקבל את מתנת השי לחג", לשון ההודעה.

   

  מנגד, גורמים בכירים ברכבת טענו היום בשיחה עם ynet, כי העובדה שקומץ עובדים - שחשדות חריפים מרחפים מעל ראשם - ממשיכים לסחוט את שאר העובדים בבקשות לממן את הגנתם בבית המשפט, "גובל בשערוריה ודורש בדיקה מעמיקה".

   

  כאמור, מרכבת ישראל נמסר ל-ynet בתגובה לדברים, כי הנהלת החברה מודעת לפגישה שנערכה בין ועדי העובדים, וכי הם נערכים לקראת שיבושים אפשריים בעבודת הרכבת. זאת, מתוך כוונה למנוע מהעובדים מלשבש את תנועת הרכבות מחר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוקד השליטה החדש רכבת ישראל
  צילום: דלית שחם
  וגם לא יקבלו שי לחג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים