שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי הרכבת חוזרים לעבודה
  לאחר דיון נוסף בבית הדין - ועדי העובדים ברכבת ישראל הורו לחבריהם לחזור לעבודה ולחדש את תנועת הרכבות. הערכה: פעילות רכבות סדירה תחזור רק בשעות הערב. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני: נדיח את האחראים להשבתה

  הוועדים ועובדי הרכבת נכנעו: חוזרים לעבודה באופן מיידי. ועדי העובדים ברכבת ישראל הורו לעובדי הרכבת השובתים לחזור מיד לעבודה. זאת, בעקבות החלטת בית המשפט מהבוקר (ה') להוציא צווי מניעה ארעיים לעובדים, המחייבים אותם לשוב לעבודה ללא דיחוי. החלטת הוועד נמסרה במהלך דיון שערך בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בשעה 13:00. הדיון הנוסף נקבע מיד לאחר הוצאת צווי המניעה, וזאת במטרה לאפשר לעובדים לשקול את צעדיהם. יש לציין כי החלטה זו של ועדי העובדים מבטלת החלטה קודמת, לפיה הונחו העובדים להתעלם מצווי המניעה ולהימנע מלשוב לעבודה.

   

   

  ברכבת ישראל מציינים כי תנועת הרכבות לא תתחדש במלואה באופן מיידי. זאת, מאחר שהפעלת הרכבות מחדש נמשכת זמן רב, ולפני כן נדרשת התייצבות

  כל העובדים במקום עבודתם. על-פי הערכות, התנועה בכל הקווים תתחדש רק לקראת שעות הערב.

   

  "חשש מההסתדרות"

  גורמים ברכבת מציינים כי חברי הוועד שהובילו את השביתה, נמנעו מלהגיע לאולם בית הדין האזורי לעבודה בחיפה. עם זאת, להערכת אותם גורמים, חברי הוועד יגיעו לשימוע שמתכוונת לערוך ההסתדרות, היום בשעה 17:00 בתל-אביב. כדאי להזכיר כי יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, איים היום כי יפעל להדיח את כל האחראים להשבתת הרכבת. בהסתדרות מסבירים כי השביתה, עליה הכריזו אתמול ועדי העובדים ברכבת, הייתה "פראית", ונעשתה ללא תיאום וללא אישור.

   

  במהלך הדיון בבית המשפט, המליץ השופט רמי כהן לנציגי ההסתדרות דווקא לדחות את השימוע, עד לאחר שהעובדים יחזרו לעבודה סדירה והרוחות יירגעו. "החשיבות העליונה כרגע היא להחזיר את העבודה לסדרה. אנחנו יושבים פה כדי להנמיך את הלהבות ולא כדי להגביר אותן", כך הבהיר השופט כהן. בתגובה לדברי השופט אומרים ל-ynet בהסתדרות כי בכוונתם לקיים את השימוע כמתוכנן, וזאת לאור חשיבות העניין.

   

  לטענת מקור ברכבת, ההחלטה להפסיק את השביתה התקבלה בגלל חששם של חברי הוועד מהצעדים עליהם הכריזה היום ההסתדרות. להחלטה זו תרם גם חששם של העובדים ממיצוי הליכים משפטיים נגדם, וזאת מאחר שנמנעו בתחילה מלפעול בהתאם לצווי המניעה הארעיים שהוצאו נגדם. עוד מציין המקור, כי חלק מהעובדים מאשימים את ראשי הוועד בכך שהסיתו אותם לפתוח בשביתה, וזאת מבלי שהמהלך תואם מראש עם ההסתדרות.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השביתה הסתיימה - רק בינתיים?
  צילום: הרצל יוסף
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים