שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  גברים מהודרים
  מזהים את הדמויות בתמונה? אנציקלופדיה ynet מציגה חידה חדשה מבית היוצר של "מסדר זיהוי" ופתרון לחידה הקודמת

  בפעם הקודמת הופיעה במסדר זיהוי הסופרת העברית דבורה בארון. בארון נולדה ברוסיה ב-1887, גדלה בבית דתי וזכתה לקבל חינוך תורני בזכותו של אביה ששם לב לכישרונה הרב. בגיל שבע כתבה מחזה ביידיש, ומגיל 12 כתבה סיפורים בעברית. כשהתפרסמו לראשונה בהיותה בת 15, הפכה כמעט מיד לסופרת מבוקשת ביותר.

   

  ב- 1910 עלתה בארון לארץ ישראל והתקבלה כמעט מיד אל הקהילה הספרותית התל אביבית. היא החלה לעבוד בעיתון "הפועל הצעיר", שם פגשה את יוסף אהרונוביץ',

  לימים בעלה. ב- 1914 נולדה לבני הזוג בת. שנה לאחר מכן הוגלתה המשפחה לאלכסנדריה ובארון, שהתקשתה להסתגל למציאות החדשה, הסתגרה בבית וטיפלה בבתה. גם לאחר 4 שנים, מששבה המשפחה לארץ ישראל, המשיך מצבה הבריאותי של בארון להידרדר והיא הסתגרה בביתה עד סוף ימיה- במשך 35 שנים. כל אותו זמן היא המשיכה לכתוב, לתרגם ולארח בביתה- עודה שוכבת במיטתה- אישי רוח ואמנים. בתה של דבורה בארון, ציפורה, שטיפלה באמה כל חייה, לא פיתחה מעולם קשרים חברתיים. לאחר שנפטרה בארון ב-1956, עברה ציפורה להתגורר בחדר על גג, ונמצאה שם מתה ב-1971.

   

  והנה חידה חדשה: יודעים מי הם האנשים בתמונה?

   

  לכל חידות מסדר זיהוי

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גברים מהודרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים