שתף קטע נבחר

מפגש סודי של בכירי הכלכלה העולמית נערך ביוון

המפגש הסודי השנתי של קבוצת בילדרברג מתקיים באתונה, תחת מעטה של אבטחה כבדה ומסתורין. בכינוס, המתקיים מאז שנת 1954, משתתפים על פי הדיווחים שר האוצר האמריקני, מלכת ספרד וראש הנציבות האירופית. על פי אחת מתיאוריות הקונספירציה, זוהי "כת פלילית של הציונות העולמית"

כמה מהמנהיגים העסקיים והפוליטיים הבכירים בעולם פתחו אתמול (ה') את המפגש הסודי השנתי של קבוצת בילדרברג בפרברי אתונה, תחת אבטחה כבדה.

 

הקבוצה, שמקיימת פגישות שנתיות מאז שנת 1954, מתכנסת השנה במלון יוקרה בשם "ארמון אסטיר". המלון מוקף אנשי אבטחה, שמונעים מעיתונאים ומהציבור גישה למקום. לפי העיתונות ביוון, הקבוצה ביקשה גם שני מטוסי קרב F-16 ומסוק משטרתי לצורכי הגנה.

 

לפי דיווחים, בפגישה השנתית נוכחים שר האוצר האמריקני טימותי גייתנר, מספר שתיים במשרד החוץ האמריקני ג'יימס שטיינברג, נשיא הבנק העולמי רוברט זואליק, ראש הנציבות האירופית ז'וזה מנואל בארוסו, מלכת ספרד סופיה ומלכת הולנד ביאטריס.

 

הקבוצה היא סודית, ואיש לא מדבר על השתתפותו בה. אך מבירורים שעשה עיתון ה"טיימס" הלונדוני, עולה שנשיא הבנק העולמי הגיע לאתונה מסיבה בלתי ברורה ב-14 במאי. סדר היום של שר האוצר האמריקני גייתנר ריק באופן מסתורי ביומיים הקרובים. מנכ"ל דוייטשה בנק, ג'וזף אקרמן, מטייל "אי שם באירופה". ונגיד הבנק המרכזי האירופי ז'אן קלוד טרישה, לא יהיה בסביבה עד סוף השבוע.

 

מתכננים השתלטות על העולם?

המועדון הסודי, שמכנס כ-130 פוליטיקאים, בנקאים, אנשי עסקים ובני מלוכה, צפוי לדון השנה בענייני המיתון הגלובלי. דניאל אסטולין, סופר שעוסק בנושא הבילדרברגים כבר זמן רב, טוען כי המשתתפים ידונו בשתי אופציות: שפל ארוך שיוביל לעשורים של קיפאון ועוני, או מיתון חריף אך קצר יותר שיוביל לסדר עולמי חדש, בר קיימא, עם פחות ריבונות ויותר יעילות.

 

קבוצת בילדרברג עומדת במרכז תיאוריות קונספירציה, שבבסיסן עומדת הטענה כי הקבוצה מתכננת להשתלט על העולם. אחרים רואים בה מימוש של הנחה שניתן לפתור בעיות בצורה טובה יותר באמצעות אליטה בינלאומית, רשת גלובלית של מקבלי החלטות. השם "בילדרברג" מגיע ממקום המפגש הראשון של הקבוצה, מלון דה בילדרברג, ליד ארנהם שבהולנד. בין המשתתפים בפגישה הראשונה היו הנסיך ברנהרד מהולנד וראש ממשלת בלגיה פול ואן זילנד.

 

יש הטוענים כי הקבוצה אחראית על הקמת האיחוד האירופי והשוק המשותף. חובבי תיאוריות קונספירציה מכירים אותה מהתיאוריה שטוענת כי קבוצת בילדרברג, כמו קבוצות סודיות אחרות (הבונים החופשיים, האילומינטי), מושכת בחוטים של אישים בולטים בפוליטיקה, בכלכלה ובתרבות, בניסיון להקים מדינה גלובלית אחת גדולה.

 

אחרים, קיצוניים יותר, טוענים שמדובר ב"כת פלילית של הציונות העולמית", שמנסה להקים דיקטטורה גלובלית. ויש שהולכים לכיוון ההפוך, וטוענים כי מדובר בקבוצה שהוקמה על ידי נאצים במטרה להקים את הרייך הרביעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חור מסתורי בלו"ז השבועי. גייטנר
צילום: AP
מומלצים