שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נדחה הדיון: חניון ספרא אמור להיפתח בשבת

  בית המשפט החליט שלא לדון עד יום ראשון בעניין החניון החלופי קרתא - והבירה עלולה לבעור שוב. האפשרות היחידה לפתיחת החניון השני: אם ייגבה כסף בשבת

  האם בשבת הקרובה שוב תבער ירושלים? לאחר המהומות סביב פתיחת חניון ספרא, הכריז ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שיתפתח את חניון קרתא, כפוף להחלטת בית המשפט, אלא שזה דחה היום (ד') את הדיון ליום ראשון בבוקר. לפיכך, נראה שחניון ספרא ייפתח בשבת - למרות מחאת העדה החרדית.

   

  חניון קרתא, הממוקם למרגלות שער יפו בעיר העתיקה, מכיל כ-800 מקומות ומהווה פתרון מצוין למצוקת החנייה בסופי השבוע בבירה. קרתא, שהיה בעבר בבעלות עירונית-ממשלתית, נמצא כעת תחת כונס נכסים לאחר שלא עמד בחוב ענק של 140 מיליון שקלים לאיש העסקים אלפרד אקירוב, ולכן נדרשת החלטת בית משפט לפתיחתו.

   

  בהחלטת הדחייה, בית המשפט השאיר לעירייה אפשרות לפתוח בכל זאת את חניון קרתא כבש בעוד שלושה ימים, אם תעמוד בחמישה תנאים. אחד מהם - גביית תשלום "בשיעור סביר ומקובל" מהחונים - צפוי לסכל את אפשרות הפתיחה, מכיוון שבמקרה כזה יעלה קצפם של החרדים אף יותר. תנאי נוסף הוא כיסוי לכל נזק שייגרם לחניון.

   

  החרדים: נפגין בכל הארץ

  העדה החרדית העבירה תגובה מתונה לגבי אפשרות של פתץיחת חניון קרתא, אך ראשיה הזהירו כי פתיחת חניון ספרא העירוני לא תעבור בשתיקה. כעת, מתוכננת תפילת המונים בכביש בר אילן בעיר ביום שישי, לקראת כניסת השבת. כמו כן צפויה הפגנה נוספת בשבת, עם פתיחת החניון.

   

  בעקבות דחיית הדיון, אמר ל-ynet מזכיר ועדת הרבנים למען קדושת השבת, הרב יצחק גולדקנופף, כי בסוף השבוע תהיה מחאה לא רק בירושלים: "כל היהודים באשר הם ייצאו לזעוק נגד רמיסת קדושת השבת - גם בחיפה, תל-אביב, באר-שבע ואשדוד". גולדקנופף הבטיח כי היקף האירועים יהיה כזה שמשטרת ישראל לא תוכל לשלוט בו, והוסיף: "שמפקד המחוז לא יחשוב שעם 2,000 שוטרים בירושלים הוא יצליח להשתלט עלינו".

   

  על ראש העיר, ניר ברקת, אמר מזכיר ועדת הרבנים למען קדושות השבת: "לפני שבועיים הוא נתן לנו מילה שמה שלא יהיה - שום פיתרון או חלופה לא יהיו כרוכים בריבוי חילול שבת.

   עכשיו הוא חוצה את העיר לשניים - שבעים אחוז בצד אחד ושלושים אחוז בצד השני. אותו ראש העיר שחרט על דגלו להחזיר לירושלים ציבורים שלמים שעזבו אותה יכול עכשיו לגנוז את התוכניות".

   

  אתמול במסיבת עיתונאים שערך ברקת באולם מועצת העיר, הוא הצהיר כי "אם התהליך המורכב של פתיחת חניון קרתא לא יסתיים עד סוף השבוע הנוכחי, ייפתח כפתרון זמני חניון ספרא כבר בסוף השבוע הקרוב ללא חילול שבת. עשינו הכל כדי שפתיחת החניון תהיה ללא חילול שבת באופן המתחשב ביותר ברגשות הציבור החרדי ובנוסף נותן מענה לסכנה בפיקוח הנפש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים