שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביקור ראשון של תזמורת ישראלית באזרבייג'אן
  סימפונט רעננה תפתח את פסטיבל המוזיקה הקלאסית שמשיקה הממשלה האזרית במדינה המוסלמית הגובלת באיראן. הפנייה להשתתף בפסטיבל התקבלה מיוזמי ומנהלי האירוע

  תזמורת סימפונט רעננה הוזמנה כאורחת הכבוד בפסטיבל למוזיקה קלאסית שייפתח השבוע בעיר גבאלה שבאזרבייג'אן. הפסטיבל, המתקיים זו השנה הראשונה, נערך בחסות ממשלת אזרבייג'אן וזהו למעשה ביקור הביכורים של תזמורת ישראלית במדינה המוסלמית היושבת על גבול איראן. שבועות ספורים אחרי ביקורו ההיסטורי של נשיא מדינת ישראל שמעון פרס באזרבייג'אן מסמן הביקור של הסימפונט את פתיחתו של אפיק חדש לחילופי תרבות בין שתי המדינות.

   

  הפנייה להשתתף בפסטיבל התקבלה מיוזמי ומנהלי האירוע, הפסנתרן פרחד בדלביילי והצ'לן והמנצח דמיטרי יבלונסקי, אורח קבוע בסימפונט רעננה. "יבלונסקי סיפר לי על ההתפתחות האדירה של המוזיקה האזרית. אחרי הכל מדובר במדינה שבה נולד רוסטרופוביץ' והמסורת המוזיקלית שלה אדירה ומרתקת. הוא סיפר גם על הקשרים המיוחדים של אזרבייג'אן עם העם היהודי, שתושבי אזרביג'אן רואים בו בזכות ספר הכוזרי את האזרים המקוריים. כל זה עורר את סקרנותי", אומרת מנכ"לית הסימפונט אורית פוגל, "מערכת היחסים המיוחדת שנרקמה הולידה תיאבון ורצון לדעת ולהכיר יותר. אנחנו שמחים וגאים להיות חלק מהפסטיבל הזה והראשונים שמייצגים את מדינת ישראל באזרבייג'אן. כשכל העולם מטיח בנו האשמות ולא רוצה לשמוע על ישראל, להתקבל בזרועות פתוחות על ידי מדינה מוסלמית שיעית, זה מרגש מאוד ויוצא דופן".

   

  מזה כשלושה שבועות נערכות בישראל חזרות של תזמורת הסימפונט עם
  המנצח אזאד אזאדאלאייב שהגיע ארצה במיוחד על מנת להכין את הנגנים הישראליים לקונצרט הפתיחה שייערך ב-12 באוגוסט, ובו תבוצע בעיקר מוזיקה של מלחינים אזרים מובילים כמו אמירוב, קראייב, וג'אג'יבקוב. בקונצרט הפתיחה ישתתפו זמרי "קאפלה", המקהלה הלאומית של אזרבייג'ן, שיבצעו במקביל גם יצירות של מלחינים רוסים ואירופאים.

   

  במהלך הפסטיבל שייערך בתאריכים 12-23 באוגוסט, תקיים תזמורת סימפונט רעננה סדרת קונצרטים בהם תבצע בין היתר מיצירותיהם של יוהנס ברהמס, יוהן שטראוס ופרדריק שופן. ערבים נוספים יוקדשו ליצירותיהם של ג'ורג' גרשווין וליאונרד ברנשטיין. התזמורת תלווה כמו כן נגנים סולנים אורחים שיגיעו לאירוע מ-13 מדינות ואת שלב הגמר של תחרות הפסנתר שתושק בפסטיבל ובה ישתתפו פסנתרנים מצטיינים מבתי הספר למוזיקה באזרבייג'אן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ביקור ראשון של תזמורת ישראלית באזרבייג'אן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סימפונט רעננה. בדרך לאזרבייג'אן
  צילום: איציק בירן
  7 לילות
  מומלצים