שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: לע"מ, ארכיון מונוסון
  מי משחק?
  מבט נוסטלגי על עברה הספורטיבי של מדינת ישראל. מזהים את הקבוצות על המגרש? שתפו את כולם

  ארכיון סרטיו של פרד מונוסון הוא אוצר בלום עבור חובבי היסטוריה. הנדבן היהודי-אמריקאי - האיש עם מצלמת הקולנוע - תיעד פיסות היסטוריה צבעוניות אשר מרכיבות יחד את פניו השונות והמשתנות של העם היהודי באמצע המאה ה-20. אולם בתוך הפאזל הגדול שהרכיבה מצלמתו של מונוסון, ישנם גם כמה חלקים חסרים – סרטונים שתמונת המידע לגביהם אינה שלמה: תאריך צילום שאינו ידוע בבירור, מיקום מעורפל או ספק לגבי האנשים המופיעים בסרטון והסיטואציה שבה תועדו.

   

  מה אנחנו יודעים?

  בקטע שלפניכם תיעד פרד מונוסון משחק כדורגל בליגה הישראלית, ככל הנראה בשנות ה-50 המוקדמות. היכן צולם הסרטון? אילו קבוצות עומדות על המגרש? אם יש בידכם תשובות לשאלות או מידע נוסף אחר, כתבו תגובה ושתפו את כולם.   

   

  מתוך "אני הייתי שם בצבע", ערוץ 1. סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין. שיוקרן בקרוב בערוץ הראשון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רוצים לצפות ברגעי נוסטלגיה ישראלית נוספים? לחצו כאן

   

  מי אתה פרד מונוסון?

  בשבועות הבאים נציג בפניכם סרטונים בלעדיים נוספים מתוך אוסף סרטיו של פרד מונוסון. מי היה מונוסון? באילו נסיבות צילם את האירועים החשובים ביותר בתולדות המדינה לפני הקמתה ובשני העשורים הראשונים שלה? כיצד ניצל ארכיון סרטיו ברגע האחרון מהשמדה? את התשובות לשאלות אלה ואחרות וחשיפה של סרטיו הצבעוניים הנדירים כינס הבימאי אבישי כפיר (מנהל ארכיון מונוסון) לכדי סרט תעודי בשם "אני הייתי שם בצבע" (סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין), שיוקרן בקרוב בערוץ הראשון. מידע נוסף אודות הסרט.

   

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מי משחק?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כדורגל היסטורי
  באדיבות ארכיון מונוסון
  פרד מונוסון
  באדיבות ארכיון מונוסון
  מומלצים