שתף קטע נבחר

פיגו בריאל

כוכב נבחרת פורטוגל עבר היום סופית מברצלונה לריאל מדריד תמורת סכום חסר תקדים של 56.1 מיליון דולר

עכשיו זה כבר סופי, לואיס פיגו, קשרה המצוין של נבחרת פורטוגל, יישחק החל מהעונה הקרובה במדי אלופת אירופה, ריאל מדריד. בכך ישבור פיגו את סכום ההעברות בעולם, כשריאל תשלם לברצלונה, יריבתה השנואה, סכום עתק של 56.1 מיליון דולר, ובכך תשבור את השיא הקודם ששברה לאציו כששילמה 54.1 מיליון דולר על הרנן קרספו.
העיתון הספרדי "דיילי מארקה" וסוכנות הידיעות "רויטרס" פירסמו היום (ב') כי כבר בבוקר החמיץ פיגו את האימון של ברצלונה, ושכר מטוס פרטי כדי להגיע למדריד ולעשות שם את הבדיקות הרפואיות הנדרשות, וכי אחר הצהריים יוצג בחדר הגביעים של סנטיאגו ברנבאו.
מתברר כי הפירסומים המוקדמים אודות עיסקה שחתמו פיגו וסוכנו עם פלורנטינו פרז, הנשיא החדש של ריאל מדריד, אכן היו נכונים. ה"דיילי מארקה" אף מציין כי בהסכם כתוב שבמקרה שפיגו יתחרט הוא יצטרך לשלם קנס של 5,000 דולר לריאל. לפי החוקים של הכדורגל הספרדי, כל שחקן רשאי להשתחרר מחוזהו אם הקבוצה שרוצה לרכוש אותו מוכנה לשלם את הסכום המצוין בסעיף השיחרור שלו, וזה מה שלמעשה עשתה ריאל מדריד. לפי חוזהו החדש ירוויח פיגו 5.61 מיליון דולר לעונה, וסעיף השיחרור שלו יעמוד על סכום אסטרונומי של 168.4 מיליון דולר.
נשיאה החדש של ברצלונה, חואן גאספארט, כבר הבטיח כי אם אכן פיגו יעבור לריאל, תפתה ברצלונה שחקנים בכירים בריאל כדי שיעברו לשורותיה, השם שכבר הוזכר הוא השוער המצטיין של נבחרת ספרד, איקר קסאיס. מה שבטוח, שקט לא יהיה בספרד בזמן הקרוב.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
פיגו: השחקן היקר בעולם
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים