שתף קטע נבחר

בעיות במיטה: מה הכי מטריד ישראלים בסקס?

נתונים שנאספו במשך 5 שנים במרכז לרפואה מינית בשיבא מגלים מה הכי מטריד ישראלים במיטה: כמעט מחצית מהגברים מוטרדים מבעיות זקפה, בעוד שלשליש מהישראליות - פשוט אין חשק לסקס. מומחית משיבא: "מרוב מטלות ולחץ ביומיום, פשוט אין כוח להשקיע בסקס"

מהי הבעיה שהכי מטרידה ישראלים בתחום התפקוד המיני? הישראליות, מסתבר, מוטרדות מחשק מיני נמוך וגברים - מבעיות זקפה. כך עולה מנתונים שנאספו במשך חמש שנים במרכז לרפואה מינית בשיבא. 

 

בחמש השנים האחרונות טופלו במרפאה בשיבא 1,635 איש. מהנתונים שנאספו בשיבא עולה כי נשים התלוננו בעיקר על חשק מיני נמוך (כ-30%), כאבים ביחסי מין (18.5%) וקושי באורגזמה (21%). הבעיות השכיחות אצל הגברים היו הפרעות זקפה (44%), שפיכה מהירה (כ-25%) וחשק מיני נמוך (17%).

 

הסיבה: מערכת יחסים בעייתית

עשרה מהגברים (כאחוז אחד) התלוננו על קשיים ביחסי מין (חשק ירוד, קשיי זקפה או שפיכה מעוכבת) על רקע של עיסוק אובססיבי בתכנים מיניים באינטרנט ובפעילות מינית עצמית (אוננות). 2% מהפונים, רובם מעל גיל 30, התלוננו על קשיים ביצירת קשר אינטימי שהותירו אותם חסרי ניסיון מיני, וללא יכולת לבנות מערכת יחסים משמעותית.

 

ב-217 מהמקרים (26.5%) אובחנה מערכת יחסים בעייתית בין בני הזוג (הטרוסקסואלים או הומוסקסואלים), למרות שהסיבה הראשונית לפנייה לשירות הסקסולוגי הייתה בעיה מינית.  

 

טווח הגילאים של הפונים היה מגיל 17 ועד 78, כאשר מרביתם בשנות ה-30 וה-40 לחייהם. 44% הפונו על ידי הרופא,  37% פנו ביוזמתם, בעקבות מידע באינטרנט או בעיתון, וכחמישית פנו בהמלצת פסיכולוג או אדם קרוב. כמחצית מהפונים רווקים. 

 

"הנתונים מישראל דומים לסקרים ומחקרים ממדינות אירופה. ישראל אינה חריגה", אומרת גילה ברונר, מנהלת השירות הסקסולוגי. "היינו מצפים שבמדינה כמו ישראל, בגלל נושא הביטחון הלאומי ובגלל הסטרס שאנו חיים בו, נראה יותר בעיות בתפקוד המיני. כנראה שזה אומר שקיים חוסן כלשהו של האוכלוסייה בתחום המיני". 

 

עוד ציינה ברונר כי הבעיה המרכזית כיום היא חוסר חשק מיני אצל נשים וגם אצל גברים הסוגיה מתגלה כבעיייתי. "זו בעיה שקשורה בעצם לאיכות חיים. הטיפול כאן הוא בין היתר בשיפור איכות החיים של אנשים צעירים שמוצפים במטלות. חייבים לענות על כל מייל ועל כל סמס ולהתעדכן כל הזמן. מכל החובות לא נשאר לאדם זמן לעצמו ואז היכולת להרים את החשק לבצע פעילות מינית נמוך. אנחנו רואים את זה גם אצל גברים צעירים ובריאים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אותן בעיות כמו באירופה
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים