שתף קטע נבחר

נאמן מוכן לפשרה: עמדת היועמ"ש תהיה מחייבת

שר המשפטים אמר לחברי ועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי כי בניגוד לתוכניתו המקורית, הוא מוכן לכך שחוות הדעת של היועץ ימשיכו לחייב את הממשלה. ל-ynet נודע כי הוא ייפגש בקרוב עם שרי העבודה כדי לשכנע אותם בעמדתו

צעד אחד לאחור במהפכת סמכויות היועץ המשפטי לממשלה? שר המשפטים יעקב נאמן נפגש ביום שישי עם חברי ועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה והבהיר להם כי הוא מוכן לבצע מספר שינויים בתוכניתו המקורית על מנת להשיג פשרה לצורך פיצול מוסד היועץ המשפטי.

 

עמדתו החדשה של נאמן היא שחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה ימשיכו לחייב את הממשלה,

כפי המצב כיום - בניגוד לתוכנית המקורית, שלפיה המלצות היועץ ישקפו את עמדת החוק, אבל לא יחייבו את הממשלה.

 

עמדתו המקורית של נאמן בסוגיה זו היא אחת הסיבות העיקריות להתנגדותם של שופטי העליון בדימוס לתוכניתו. בימים האחרונים הבהיר נאמן לגורמים משפטיים שעמם דיבר כי הוא מתנגד בתוקף להקמת ועדה ציבורית שתבחן את נושא הפיצול, מכיוון שלדעתו ועדה כזו "תקבור" את הצעת פיצול הסמכויות. בנוסף, נודע ל-ynet כי בימים הקרובים ייפגש נאמן עם שרי מפלגת העבודה כדי לנסות לשכנע אותם לתמוך בעמדתו בנושא הפיצול

 

בפגישה עם חברי הוועדה אף הבהיר נאמן כי כרגע על חברי ועדת האיתור לבחור יועץ בעל סמכויות כמו היום, מכיוון שעוד לא התקבלה החלטת ממשלה אחרת.

 

עם זאת, נאמן הדגיש כי הוא בעד פיצול הסמכויות וביקש

מחברי הוועדה לקחת זאת בחשבון ולהבהיר למועמדים כי ייתכן שגם לאחר שייבחר יועץ משפטי, סמכויותיו ישונו בהמשך הדרך.

 

ל-ynet נודע כי למרות שעל חברי ועדת האיתור להציג שלושה מועמדים כבר בתחילת דצמבר, הרי שישנה אפשרות כי בעקבות המחלוקת על הפיצול, יידחה מועד הבחירה במספר ימים ואף שבועות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. מוכן להתפשר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים