שתף קטע נבחר

"פינוי לטובת עיר פלסטינית? נילחם במחטף"

המתנחלים מבטיחים שייאבקו בתוכנית לפינוי שטח המיועד להרחבת התנחלויות, לצורך סלילת כביש לעיר העתידית רוואבי. "הנוסעים הפלסטינים בכביש יזכו לאותו ביטחון מדומה לו אנחנו זוכים"

"לפני שמחטף כזה יצא לפועל אנחנו נממש את הערכאות המשפטיות השונות". כך אמרו היום (ב') גורמים בימין, לאור הפרסום ב"ידיעות אחרונות", לפיו בכוונת שר הביטחון אהוד ברק לפנות שטחים המיועדים להרחבת התנחלויות לצורך סלילת כביש לעיר הפלסטינית העתידית רוואבי, צפונית לרמאללה.

 

התוכניות לבניית העיר המודרנית רוואבי (גבעות בערבית) הוכנו זה מכבר ובאתר אפילו החלה הבנייה. אחד הנושאים שהיו במחלוקת בין ישראל והפלסטינים בחודשים האחרונים הוא שטח שעליו עתיד להיסלל כביש הגישה לעיר. השנה כבר מחו המתנחלים על הבנייה המתוכננת וצעירים נכנסו למבנים נטושים באזור והקימו מאחזים מאולתרים.

 

בעמותת רגבים אמרו ל-ynet כי לטענתם סיפורו של כביש הגישה הוא סיפורה של רוואבי כולה: "הורתה ולידתה של העיר בחוסר אונים מוחלט של מערכת הביטחון, בהובלת שר הביטחון וראש הממשלה, אל מול קביעת העובדות המדיניות בשטח באופן חד-צדדי מצד הפלסטינים"


המאחז המאולתר בחבל בנימין: "גוזלים קרקעות" (צילום: מטה ופרצת)

 

בעמותה טענו כי הקמת העיר החדשה היא חלק מתוכניתו הכוללת של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, להקמת מדינה פלסטיני דה-פקטו באופן חד-צדדי, ללא הסכמת ישראל ובלי שיישמרו האינטרסים הלאומיים והביטחוניים שלה.

 

"מול קביעת העובדות המתריסה של הפלסטינים בשטח מתאפיינת מדיניותו ברק בחוסר אונים ובהיגררות שמסיבה לישראל נזקים אסטרטגים בלתי הפיכים", אמרו בעמותה. "כעת נכנעים נתניהו וברק לפלסטינים גם בסוגיית הכביש ומעניקים בכך גושפנקא למאמצי החלת הריבונות שלהם ביהודה ושומרון".

 

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, סא"ל איציק שדמי מחלמיש, האשים: "אחרי האיסור על יהודים לבנות בתים ביהודה שומרון,

ממשלת נתניהו מבקשת כעת גם לגזול מהם את הקרקעות ולהעבירם לשלטון הערבי". גורמים בימין איימו כי אם הערכאות המשפטיות לא יועילו, יזכו הנוסעים הפלסטינים בכביש החדש לאותו "ביטחון מדומה", לו זוכים לטענתם תושבי ההתנחלויות שנפגעים מיידוי האבנים בצירים השונים.

 

גם חברי כנסת הביעו את התנגדותם הנחרצת לתוכנית החדשה וטענו כי מדובר בשערורייה. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר כי ממשלת הליכוד דואגת לתנופת בנייה לפלסטינים "על חשבון התעללות ברכוש מתנחלים. זו התנהלות חצופה וצינית של אנשים ששכחו את עמם ומולדתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאחז מאולתר, כמחאה נגד הקמת רוואבי
צילום: מטה ופרצת
מומלצים